Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson i Ralph Fiennes zagrają w filmie „28 lat później”

Prace nad filmem „28 lat później” mającym zapoczątkować nową trylogię w świecie postapokaliptycznych dreszczowców zaczynają nabierać tempa. Ujawniono właśnie, że główne role w pierwszej część zagrają Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson i Ralph Fiennes.

 Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson i Ralph Fiennes w obsadzie 28 lat później

Po latach spekulacji na temat powstania kontynuacji klasycznego horroru z 2002 roku „28 dni później”, który był jedną z przełomowych produkcji w karierze Cilliana Murphy'ego, prace nad powrotem do postapokaliptycznego świata zaczynają się rozpędzać. Wiemy, że za stworzenie filmu odpowiada duet czuwający nad pierwszym filmem, czyli Alex Garland, twórca, który ostatnio wprowadził do kin „Civil War” oraz reżyser Danny Boyle.

Twórcy planują na dłużej zatrzymać się przy rozwijaniu tego uniwersum i chcą, aby nowy film zapoczątkował całą trylogię, którą również napisze Garland. Ostatnio mówiło się, że do wyreżyserowania drugiego filmu zatrudniona została już Nia DaCosta pracująca przy odświeżonej wersji horroru „Candyman”. Produkcje tworzone będą dla studia Sony Pictures i mają być kręcone w krótkim odstępie czasu. Zdjęcia do pierwszej części ruszą już w maju, a jej budżet będzie wynosił 60 mln dolarów. Zatrudnienie głośnych nazwisk potwierdza, że studio wierzy w potencjał franczyzy i chce, aby stała się kinowym hitem.

Sprawdź też: Dla takich premier warto mieć Disney+! Kinowa nowość z 2024 roku już do obejrzenia.

Teraz ogłoszono, że głównymi gwiazdami filmu „28 lat później” będą Jodie Comer znana doskonale fanom serialu „Obsesja Eve”, Aaron Taylor-Johnson będący obecnie głównym kandydatem do zagrania nowego Bonda oraz Ralph Fiennes mający w swoim dorobku wiele świetnych ról chociażby w takich produkcjach jak „Menu”, czy „Grand Budapest Hotel”. Szczegóły dotyczące fabuły filmu pozostają na ten moment pilnie strzeżoną tajemnicą. Cały czas nie jest jasne, czy w produkcji pojawi się też Cillian Murphy.

źródło: deadline.com / zdj. depositphotos