Jodie Comer znowu połączy siły z Ridleyem Scottem? Aktorka ma zostać gwiazdą serialu „Blade Runner 2099”

Jodie Comer może jeszcze raz zagrać w projekcie, przy którym swój udział będzie miał Ridley Scott. Aktorka łączona jest z główną rolą w serialowej kontynuacji Łowcy androidów, którą Amazon przygotowuje dla swojej platformy Prime Video.

We wrześniu 2022 roku otrzymaliśmy potwierdzenie, że powstanie serial osadzony w świecie kultowego „Łowcy Androidów”. Przeniesieniem świata wykreowanego przez Philipa K. Dicka na mały ekran zajmie się Amazon Studios, a w produkcję serialu zaangażowany jest sam Ridley Scott odpowiadający za reżyserię pierwszego filmu z serii. Nowe przecieki ujawniają, że za kulisami trwają cały czas przygotowania do rozpoczęcia prac na planie, a z główną rolą w projekcie łączona jest Jodie Comer. Dla aktorki byłby to drugi projekt tworzony wspólnie z Ridleyem Scottem – pierwszym była filmowa produkcja „Ostatni pojedynek”. Warto przypomnieć, że Comer miała zagrać także jedną z głównych bohaterek historycznego widowiska o Napoleonie, które wyreżyserował Scott, ale ostatecznie musiała zrezygnować z projektu ze względu na konflikt harmonogramów.

Ridley Scott będzie producentem serialu „Blade Runner 2099” i ma zająć się wyreżyserowaniem kilku odcinków. Projekt jest priorytetem dla wytwórni, która chce stworzyć kolejny serial bazujący na kultowej marce. Jak wskazuje tytuł, jego akcja będzie osadzona równo 50 lat po wydarzeniach, które na ekranie przedstawił film Denisa Villeneuve'a.

Sprawdź też: Bob Iger kwestionuje tworzenie sequeli. „The Marvels” opóźnione przez gwiazdorzenie Brie Larson?

Opracowaniem serialu „Blade Runner 2099” zajmuje się Silka Luisa, która ostatnio pracowała dla platformy Apple TV+ przy serialu „Shining Girls z Elisabeth Moss w roli głównej. Luisa odpowiada za opracowanie scenariusza oraz objęła stanowisko showrunnerki i producentki wykonawczej. Wyprodukowaniem serialu zajmie się firma Scott Free Productions we współpracy z Alcon Entertainment i Amazon Studios. Sam Ridley Scott będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

zdj. BBC / Sony Pictures