Jonathan Majors z nowymi oskarżeniami. W tle fizyczna przemoc, aborcja i groźby śmierci

Jonathan Majors czeka na ogłoszenie wyroku w sprawie o napaść na swoją byłą dziewczynę, ale dawny gwiazdor Marvela ma już kolejne kłopoty. Aktor będzie musiał odpowiadać na kolejne oskarżenia kierowane w jego stronę. O fizyczną i psychiczną przemoc oskarżają go dwie byłe partnerki. Niepochlebnie o aktorze wypowiadają się też członkowie ekipy serialu „Kraina Lovecrafta”.

Jonathan Majors znowu ma kłopoty. Byłe partnerki oskarżają go o fizyczną i psychiczną przemoc

Jonathan Majors czekający na wymierzenie mu kary w zakończonym w styczniu procesie o napaść na byłą dziewczynę, stał się obiektem nowych oskarżeń. Zarzuty o fizyczne i psychiczne znęcanie w kierunku byłego już gwiazdora Marvela skierowały w nowym raporcie magazynu New York Times dwie byłe partnerki aktora. Dziennikarze wspomnianej gazety dotarli do Emmy Duncan i Maury Hooper, które spotykały się z Majorsem w latach 2013-2019. Obie kobiety opisały Majorsa jako niebezpieczną i dominującą osobę przejawiającą w związku potrzebę kontrolowania i izolowania swoich partnerek zarówno w życiu towarzyskim, jak i zawodowym.

Obydwie kobiety złożyły swoje zeznania w trakcie postępowania przygotowawczego w sprawie, w której Majors został skazany w styczniu, ale ich zeznania nie zostały ostatecznie dopuszczone w formie dowodów. Emmy Duncan twierdziła, że w 2016 roku aktor „groziła, że ​​ją udusi i zabije”. Tego samego roku miał też „wbić jej ciało w skrzynkę pocztową”, co doprowadziło do powstania siniaków na jej plecach i ramionach. Rok później podczas kłótni aktor miał natomiast rzucić kobietę na ziemie i rozbić jej głowę.

Sprawdź też: HBO szykuje nowy prequel „Gry o tron”! Jednak zobaczymy, jak Aegon podbił Westeros!

Zarzuty przemocy pod adresem Majorsa skierowała też Maury Hooper, która twierdziła, że była izolowana od swoich bliskich i z nikim nie mogła rozmawiać na temat relacji łączącej jej z aktorem. Wspomniała również, że kilka miesięcy po tym, jak zaczęła spotykać się z Majorsem zaszła w ciążę, a gwiazdor odmówił odebrania jej z kliniki po aborcji. Kobieta wspominała także, że kilka miesięcy po zerwaniu Majors odkrył, że ​​Hooper spotyka się teraz z kimś, kogo zna. Z relacji kobiety wynika, że zadzwonił do niej, aby nazwać ją „dziwką” i dodał: „Mam nadzieję, że umrzesz: zabij się” (...) „Wyrwę cię z mojego serca tak, jak oni wyrwali z ciebie nasze dziecko”.

Prawniczka Majorsa odpowiada na zarzuty. Aktor był agresywny na planie HBO?

Kraina Lovecrafta Jonathan Majors

Priya Chaudhry reprezentująca aktorka przyznała w specjalnym oświadczeniu dla Los Angeles Times, że relacje z obydwiema kobieta były „toksyczne”, a Majors mógł ranić swoje ówczesne partnerki wypowiadanymi słowami, ale zaprzeczyła jednocześnie oskarżeniom o przemoc fizyczną.

W obszernym tekście na temat Majorsa przytoczono też wypowiedzi 20 innych osób, które twierdzą, że Majors przejawiał gwałtowne zachowania na planie serialu „Kraina Lovecrafta” kręconego w 2019 roku. Jego zachowania były do tego stopnia nieodpowiednie i nieprzewidywalne, że do kierownictwa HBO trafiło kilka skarg na gwiazdora. Na oskarżenia zareagowała już prawniczka Majorsa, która przekonuje, że jej klient nie wie nic na temat takich skarg. Majors obstaje też przy tym, że nie przejawiał tego typu zachowań podczas pracy nad serialem.

Sprawdź też: Tytuł nowego filmu o Obcym potwierdzony! Premiera już za pół roku.

Majors miał poznać wymiar kary za stosowanie przemocy fizycznej wobec swojej byłej partnerki 6 lutego, ale sędzia zdecydował się na odroczenie ogłoszenia wyroku o dwa miesiące, na 8 kwietnia. Decyzję podjął ze względu na wniosek złożony przez obrońców aktora.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. depositphotos