HBO szykuje nowy prequel „Gry o tron”! Jednak zobaczymy, jak Aegon podbił Westeros!

HBO zabiera się za nowy serial w świecie „Gry o Tron”. Ruszają prace nad zapowiedzianym prawie rok temu spin-offem, który opowie historię podboju Westeros przez Aegona. W nowy projekt z uniwersum „Pieśni lodu i ognia” zaangażowany jest Mattson Tomlin pracujący przy obydwu „Batmanach” od Matta Reevesa.

HBO Max stawia na kolejny prequel „Gry o Tron”!

Wygląda na to, że na ten moment HBO chce, aby w centrum wszystkich seriali osadzonych w świecie „Gry o tron” pozostawali przedstawiciele rodu Targaryenów. Nowy serial będzie nie tylko prequelem zakończonego w 2019 roku serii, ale przede wszystkim prequelem Rodu Smoka” i opowie historię podboju Westeros przez Aegona I Targaryena. Pierwszy raz o projekcie słyszeliśmy w kwietniu zeszłego roku, a teraz potwierdzono, że serial przeszedł do kolejnej fazy i ma już scenarzystę.

Jego opracowaniem zajmie się  Mattson Tomlin, czyli autor ostatniego „Batmana” i takich produkcji jak „Matka/Android” czy „Power”. Ostatnio napisał także scenariusz do adaptacji komiksu akcji „BRZRKR” stworzonego przez Keanu Reevesa oraz animowanego serialu „Terminator”, który trafi w tym roku na platformę Netflix.

Sprawdź też: Europejski „Reżim” z Kate Winslet na czele. Będzie nowy hit od HBO?

Serial opowie o tym, jak Aegon wraz ze swoimi siostrami i jednocześnie żonami: Visenya i Rhaenys podbili sześć z siedmiu królestw Westeros – jedynym regionem, które zdołało odeprzeć inwazję ich armii i trzech smoków było Dorne. Wydarzenia te uczyniły z Aegona pierwszego króla Westeros i pierwszego władcę zasiadającego na Żelaznym Tronie oraz założyciela dynastii Targaryenów. Wydarzenia te rozegrały się około 300 lat przed wydarzeniami pokazanymi w „Grze o tron”.

Nadchodzą nowe seriale ze świata „Gry o tron”

Aegon Visenya i Rhaenys Gra o Tron

HBO w ostatnich pięciu latach opracowywało wiele potencjalnych spin-offów „Gry o tron” i były to przede wszystkim prequele mające rozgrywać się przed wydarzeniami pokazanymi w hitowej produkcji HBO. Mówiło się tylko o jednej kontynuacji mającej skupić się na nowych przygodach Jona Snowa granego przez Kita Haringtona, ale na razie projekt nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony i pozostaje na wczesnym etapie rozwoju.

Sprawdź też: Disney+ podniósł ceny i stracił ponad 1 mln subskrybentów.

Na ten moment fani serialu czekają na drugi sezon „Rodu Smoka” oraz rozpoczęcie prac na planie serialu „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, który jest drugim oficjalnie potwierdzonym przez HBO spin-offem, który otrzymał zielone światło na realizację. Możemy zakładać, że serial przedstawiający losy Aegona ma pojawić się na antenie dopiero po zakończeniu „Rodu Smoka”, czyli zapewne dopiero w okolicach 2027 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. HBO / Amok