Tytuł nowego filmu o Obcym potwierdzony! Premiera już za pół roku

Wygląda na to, że roboczy tytuł, którym ochrzczono nowego „Obcego” przed i podczas realizacji związał się z tym widowiskiem już na stałe. Nowy raport potwierdza, że film rozgrywający się pomiędzy klasykami Ridleya Scotta i Jamesa Camerona trafi na ekrany kin jako „Alien: Romulus”.

Nowy film o Obcym coraz bliżej. Oficjalny tytuł i data premiery

Nowa historia w uniwersum Obcego rozegra się w całkowitym oderwaniu od dotychczasowych opowieści. W pierwszym oficjalnym opisie dziewiątej odsłony cyklu zapowiedziano, że główną rolę w filmie odegra grupa młodych ludzi, którzy trafiają na odległą planetę i zostają zmuszeni do walki o życie z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.

Parę miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że akcja widowiska została osadzona pomiędzy pierwszym „Obcym” Ridleya Scotta, a „Obcym – decydującym starciem” w reżyserii Jamesa Camerona. Jak potwierdziła główna gwiazda filmu, Cailee Spaeny („Priscilla”), za stworzenie efektów do produkcji odpowiedziała ta sama grupa artystów, która pracowała za kulisami klasycznego filmu Camerona. „Ludzie, którzy zbudowali xenomorphy do drugiej części, powrócili, żeby skonstruować też nasze. Otrzymaliśmy więc oryginalny design, za który odpowiadają artyści pracujący przy tych filmach od 45 lat” – tłumaczyła aktorka.

Sprawdź też: Disney+ podniósł ceny i stracił ponad 1 mln subskrybentów.

Alien: Romulus

AlienRomulus” – jak brzmi oficjalny tytuł filmu – miał początkowo trafić do oferty platformy streamingowej Disney+, ale scenariusz i praca reżyserska debiutującego w uniwersum „Obcego” Fede Álvareza zrobiły na kierownikach wytwórni 20th Century Studios na tyle duże wrażenie, że koniec końców będziemy mogli oglądać go na wielkim ekranie. Premiera odbędzie się dokładnie 16 sierpnia tego roku.    

W obsadzie są też Isabela Merced i David Jonsson, znani przede wszystkim z takich filmowych produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz”, „Sicario 2: Soldado”, „Ulica Rye Lane” i serialu HBO i BBC „Branża”. Na drugim planie znaleźli się również Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu oraz David Jonsson („Branża”). 

zdj. 20th Century Studios