Josh Hartnett zagra w Marvelu?! Studio chce zrobić z niego kultowego złoczyńcę!

Josh Hartnett, aktor znany z serialu „Dom grozy”, którego możemy oglądać ostatnio u Christophera Nolana w „Oppenheimerze” znalazł się na radarze Marvela i Warnera. Po tym, jak niedawno był łączony z nową produkcją o Batmanie, teraz o jego angaż starają się przedstawiciele Disneya. W jakiej roli i w którym projekcie możemy go zobaczyć?

Josh Hartnett w Marvelu? Może zagrać potężnego przeciwnika Fantastycznej Czwórki

W czerwcu Josh Hartnett łączony był z superbohaterskim widowiskiem o Batmanie z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Mówiło się wówczas, że aktor znalazł się na krótkiej liście dwóch kandydatów do zagrania nowej wersji Harveya Denta, którego w poprzednich latach grali między innymi Aaron Eckhart i Tommy Lee Jones. Na razie nie wiemy, czy casting został dopięty, czy może rola powędrowała do Joela Edgertona, drugiego aktora walczącego o zagranie jednego z najbardziej kultowych złoczyńców z Gotham. Niemniej jednak wygląda na to, że Hartnett ma teraz szanse na zagranie także w Marvelu.

Najnowsza plotka z obozu Disneya głosi bowiem, że to właśnie on jest rozważany przez studio jako kandydat do zagrania Doktora Dooma w reboocie „Fantastycznej Czwórki”! Informacja pochodzi od Jeffa Sneidera, słynącego ze sprawdzonych informacji na temat projektów Marvela. Co jednak ciekawe, Sneider twierdzi, że Victor Von Doom ma mieć w filmie wręcz marginalną rolę i być może pojawi się dopiero w końcowych scenach lub nawet po napisach. Wpisuje się to w poprzednie informacje sugerujące, że głównym złoczyńcą pierwszego filmu o popularnej drużynie będzie Galactus, a u jego boku będzie działał Srebrny Surfer. Możemy więc przypuszczać, że studio chce, aby Doom odegrał większą rolę dopiero kontynuacji. Wydaje się to rozsądnym posunięciem, biorąc pod uwagę, że Doom był już głównym złoczyńcą w poprzednich podejściach do filmowych produkcji o Fantastycznej czwórce – grali go wówczas Julian McMahon i Toby Kebbell.

Na razie nieoficjalnie z projektem łączeni są Vanessa Kirby (Sue Storm) i Joseph Quinn (Johnny Storm), Antonio Banderas (Galactusa), Ebon Moss-Bachrach (Srebrny Surfer lub The Thing). Fantastyczna Czwórka”  ma trafić do kin 14 lutego 2025 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Matt Shakman.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Paul Smith / Marvel