Tym razem Netfliksowi się udało?! Czy „One Piece” dostanie drugi sezon?

Na platformie Netflix możecie oglądać już pierwszy sezon serialu „One Piece” będący adaptacja kultowej mangi o tym samym tytule. Najnowsze przedsięwzięcie streamingowego giganta zebrało dobre recenzje i opinie. Czy to oznacza, że załoga Słomkowego Kapelusza pod wodzą kapitana Luffy'ego powróci z drugim sezonem? Co wiemy o planach Netfliksa?

Netflix skradł serca widzów i krytyków? „One Piece” zbiera dobre oceny!

W ostatnim dorobku Netfliksa nie brakuje spektakularnych porażek i produkcji, które zostały mocno skrytykowane zarówno przez widzów, jak i recenzentów. Najnowsza serialowa produkcja, w której streamingowy gigant pokładał spore nadzieje, wydaje się jednak spełniać oczekiwania widowni i krytyków. Chwilę po premierze „One Piece” może pochwalić się w serwisie Rotten Tomatoes wynikiem wynoszącym 78% – przy 18 recenzjach pozytywnie serial ocenia 14 krytyków. Dobrze wygląda też średnia ocena wynosząca w tej chwili 7,50 w dziesięciostopniowej skali. Wręcz kapitalnie „One Piece” wypada natomiast w oczach widzów. Wśród nich pozytywnie serial ocenia aż 95% głosujących przy średniej nocie na poziomie 4,7 w pięciostopniowej skali. Wygląda jednak na to, że na razie produkcję oceniają głównie fani mangi lub osoby, którym z jakiegoś powodu zależy na dobrym wyniku. W serwisie IMDB79,2% głosujących oceniło serial na dziesiątkę, co jest wyjątkowo dużą anomalią.

one piece oceny serialu-min.jpg

Czy będzie drugi sezon serialu „One Piece”? Kiedy premiera?

Nadspodziewanie dobre oceny nie muszą oznaczać wcale tego, że serial „One Piece” doczeka się drugiego sezonu – choć jest to dosyć prawdopodobne. Prawdziwym testem dla nowej produkcji Netfliksa będzie pierwszy tydzień na platformie. Jeśli tytuł przyciągnie odpowiednio dużo widzów, to streamingowy kolos powinien dosyć szybko ogłosić oficjalne przedłużenie serialu na drugi sezon. Jak na razie takiej decyzji Netflix nie zakomunikował, ale od początku mówiło się, że chce, aby serialowa wersja popularnej mangi stała się kolejną wielosezonową marką. Świadczy o tym, chociażby to, jak finalizuje się pierwszy sezon. Nie wdając się w szczegóły – wspomnijmy, że historia głównego bohatera nie zostaje doprowadzona do końca, a twórcy mają jeszcze ogromną ilość materiału źródłowego do czerpania inspiracji. Ponadto pod koniec debiutanckiej serii wprowadzona została nowa postać, która ma odgrywać istotną rolę w ewentualnym drugim sezonie.

Netflix zainwestował sporo pieniędzy w stworzenie scenografii i kostiumów do serialu „One Piece”, więc przy tak dużej inwestycji będzie chciał kontynuować serial w kolejnych sezonach. W normalnych okolicznościach o zamówienie drugiego sezonu „One Piece” martwić raczej się nie powinniśmy, ale może się okazać, że sprawy skomplikuje nieco obecna sytuacja w Hollywood. Trwający cały czas strajk aktorów i scenarzystów sprawia, że Netflix nie będzie mógł szybko rozpocząć prac na planie kolejnych odcinków, a to będzie wiązało się ze wzrostem kosztów i przy niskiej oglądalności może doprowadzić do chęci anulowania serialu już po pierwszej serii. Nawet przy ogłoszeniu drugiego sezonu przedłużające się protesty będą miały wpływ na opóźnienie powrotu „One Piece”. Nie miejcie złudzeń, że serial powróci wcześniej niż w 2025 roku.

Koniecznie sprawdź:

One Piece” to wyjątkowa opowieść o legendarnych przygodach na wielkim morzu oparta na bestsellerowej mandze Eiichira Ody. Jej bohaterem jest Monkey D. Luffy, młody awanturnik, który od najmłodszych lat miał tylko jedno pragnienie: zostać królem piratów! Bohater wyrusza więc ze swojej wioski na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu bajecznego skarbu, tytułowego One Piece, aby zostać największym władcą wód. Jednak w tym celu musi zgromadzić załogę, o jakiej zawsze marzył, a także znaleźć statek, na którego pokładzie przetrząśnie każdy cal szerokich mórz, pozostawiając w tyle depczącą mu po piętach piechotę morską i przechytrzając niebezpiecznych rywali na każdym kroku.

zdj. Netflix