Kasa płynie strumieniami. „Diuna 2” już zarobiła więcej niż pierwsza część

W kinach od tygodnia nieustannie rządzi jeden film. Widzowie ciągle tłumnie wybierają się na seanse drugiej „Diuny”, która na amerykańskim podwórku zebrała już więcej niż pierwsza część!

Druga część „Diuny” już pobiła wynik pierwszej odsłony!

Podczas swojego pierwszego weekendu w amerykańskich kinach film „Diuna: część druga” zebrał 82,5 mln dolarów, co pozwoliło mu osiągnąć minimalnie lepszy rezultat od otwarcia „Oppenheimera” (82,4 mln dolarów). Niewiele zabrakło, żeby produkcja prawie dwukrotnie przebiła rezultat pierwszej odsłony, która w październiku 2021 roku zebrała od widzów 41,5 mln dolarów.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Po weekendzie film zaliczył udane wyniki w poniedziałek (7,3 mln dolarów), wtorek (8,2 mln dolarów) i środę (6,7 mln dolarów) i  dzisiaj (7 marca) stał się pierwszą premierą 2024 roku, która przebiła w USA granicę 100 mln dolarów. Na jego krajowym koncie po środowych seansach znalazło się dokładnie 104,7 mln dolarów.

Ile musi zarobić „Diuna: część druga?

Diuna 2 ile zarobiła

Możemy już być pewni, że po czwartkowych seansach film przebije końcowy wynik pierwszej „Diuny”, która zebrała od Amerykanów 108,8 mln dolarów. Kontynuacja zbierze więcej z kas kin w zaledwie siedem dni! Oczywiście należy pamiętać, że w 2021 roku pierwsza część debiutowała także w serwisie HBO Max ze względu na pandemię koronawirusa, ale i tak jest to imponujący wyczyn.

Diuna: część druga” cały czas świetne radzi sobie też na rynkach zagranicznych, z których zebrała już 99,7 mln dolarów. W sumie na jej koncie znajduje się przeszło 204 mln dolarów, co czyni ją pierwszym tegorocznym filmem z wynikiem przebijającym granicę 200 mln dolarów przychodu z kin na całym świecie. Na wyprodukowanie filmu wydano 190 mln dolarów, co oznacza, że próg rentowności wynosi poniżej 500 mln dolarów.

Sprawdź też: Kobiety mają łatwiej w Europie niż w Hollywood – twierdzi Léa Seydoux. Kim jest Margot Fenring?

Nowa „Diuna” nie będzie miała problemu z osiągnięciem takiego wyniku i ostatecznie zakończy pobyt w kinach, mając na koncie kwotę w granicach 600-700 mln dolarów. Pierwsza „Diuna” osiągnęła finalnie wynik na poziomie 433,8 mln dolarów.

zdj. Warner Bros.