Keanu Reeves nową gwiazdą „Sonica 3”! Wcieli się w kultowego bohatera z gier

Po wielu miesiącach spekulacji Paramount zaskoczył fanów przygód jeża Sonica kluczową informacją castingową dotyczącą trzeciego filmu. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, w ramach których z filmem łączono Haydena Christensena do franczyzy na motywach gier Segi dołączył Keanu Reeves. Gwiazdorowi „Johna Wicka” przypadła rola Shadowa, czołowego antagonisty „Sonica 3”.

Choć wytwórnia Paramount Pictures nadal trzyma fabularny zarys „Sonica. Szybkiego jak błyskawica 3” pod kluczem, fanom zdecydowano się podarować najważniejszą informację dotyczącą obsady widowiska. O ekranowym debiucie Shadowa, jednego z najważniejszych przeciwników błękitnego jeża z growych odpowiedników, mówiło się już od wielu miesięcy, zaś w ramach plotek spekulowano o obsadzeniu w tej roli Haydena Christensena, gwiazdora prequelowej trylogii „Gwiezdnych wojen”. Innymi kandydatami do roli mieli być podobno Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Aaron Paul, Adam Driver oraz Jason Griffith, czyli aktor znany z oryginalnej serii gier.

Keanu Reeves zagra Shadowa! To jego głos usłyszymy w „Sonicu 3”

Shadow Sonic 3.JPG

Głosowa kreacja powędrowała ostatecznie do Keanu Reevesa – potwierdzono właśnie na łamach magazynu The Hollywood Reporter. Wieści o gwiazdorskim castingu zdradzono wkrótce po zaprezentowaniu grupie fanów pierwszego materiału z filmu – zamknięty pokaz odbył się w ramach konwentu CinemaCon w Las Vegas. Klipy zebrane w prezentacji miały potwierdzić, że Shadow z głosem Keanu Reevesa zadebiutuje w fabule za sprawą eksperymentów profesora Robotnika (Jim Carrey).

Keanu Reeves dołączył do obsady filmu, w której są już Ben Schwartz (powracający w tytułowej roli), Idris Elba (jako Knuckles), Colleen O'Shaughnessey (Tails), James Marsden (jako Tom Wachowski) oraz wspomniany Jim Carrey, jako profesor Robotnik.

Sprawdź też: Z „Egzorcystą” nie wypaliło – Blumhouse sięga po inny klasyk grozy

Kinowy debiut filmu „Sonic 3. Szybki jak błyskawica” został zaplanowany na 20 grudnia tego roku. Za kamerą ponownie znalazł się Jeff Fowler, twórca obu poprzednich odsłon. Scenariusz napisali z kolei powracający do cyklu Josh Miller i Pat Casey. Poza obiema dotychczasowymi częściami „Sonica” scenarzyści mają w dorobku również takie tytuły jak „Dzika noc”, „Transylmania”,  „Szalony akademik” oraz „Shotgun Wedding”.  

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Paramount Pictures