Kevin Costner ujawnił, ile tak naprawdę ​​wydał na swój nowy film. To prawdziwy majątek

Wiemy, że Kevin Costner musiał zainwestować własne pieniądze w realizacje swojego wymarzonego projektu, jakim jest western „Horyzont”. Do tej pory w przestrzeni publicznej mówiło się, że popularny aktor zainwestował w film około 20 mln dolarów. Okazuje się jednak, że ta kwota jest znacznie większa.

Kevin Costner wydał prawdziwy majątek na filmowy projekt marzeń

Costner musiał sfinansować swój nowy film przy własnym wkładzie i to całkiem sporym. Do tej pory mówiło się, że aktor wydał z własnej kieszeni około 20 mln dolarów, ale gwiazdor zabrał w końcu głos w tej sprawie i ujawnił, że tak naprawdę na tę chwilę jego osobisty wkład w produkcję „Horyzontu” wynosi prawie dwa razy więcej.

„Wiem, że mówią, że wydałem na ten film 20 milionów dolarów” – powiedział Costner w rozmowie z magazynem GQ. „To nie prawda. Na ten moment włożyłem w film około 38 milionów dolarów. Taka jest prawda. To jest prawdziwa kwota” – przekonywał gwiazdor. W innym wywiadzie Costner dodawał, że w sumie w cztery filmy może zainwestować nawet około 120 mln dolarów.

Sprawdź też: Kolejne platformy łączą oferty! Netflix i Apple TV+ razem w niższej cenie.

Costner sfinansował film wraz z dwoma inwestorami, których tożsamości aktor na razie nie ujawnił. Jego westernowa saga ma złożyć się z czterech części, a dwie zostały już nakręcone i wejdą do kin w czerwcu oraz sierpniu. Aktualnie Kevin Costner pracuje na planie trzeciego filmu, chociaż, jak przyznawał niedawno, nie udało mu się jeszcze zyskać pełnych funduszy na realizację tej odsłony. W ostatnią niedzielę na Festiwalu Filmowym w Cannes odbyła się światowa premiera pierwszego filmu i trwająca ponad trzy godziny produkcja nie została dobrze przyjęta przez krytyków.

Na ten moment film zebrał 17 recenzji i aż 12 z nich ocenia „Horyzont” negatywnie. Tylko pięciu krytyków wystawiło produkcji Costner pozytywną ocenę, a to oznacza, że procentowy wynik pozytywnych recenzji wynosi na ten moment tylko 29%. Jeśli weźmiemy pod uwagę teksty od tak zwanych topowych krytyków, to film otrzymał, póki co 8 negatywnych ocen i 2 pozytywne. Średnia nota na bazie wszystkich recenzji wynosi natomiast 5,30 w dziesięciostopniowej skali.

zdj. Warner Bros.