„Kill Bill” w końcu dostanie wersję w 4K! Premiera na 20. rocznicę filmu Tarantino

20 lat po debiucie na kinowym ekranie Czarna mamba powróci w odświeżonej wersji! Jeszcze w tym roku doczekamy się premiery filmu „Kill Bill” w wersji 4K. Na horyzoncie jest też premiera innej z klasycznych produkcji Quentina Tarantino.

Kill Bill” jeszcze w 2023 roku trafi na płyty 4K UHD

Studio Lionsgate poinformowało, że zabiera się za przygotowanie wydania 4K UHD z filmem „Kill Bill”. Produkcja stworzona przez Tarantino ma trafić na nośniki fizyczne pod koniec roku w ramach jubileuszowej edycji z okazji 20. rocznicy kinowego debiutu. Firma posiadająca prawa do dystrybucji wielu poprzednich filmów reżysera ogłosiła, że pozyskała nie tylko prawa do wydania na płytach obydwu części serii z Umą Thurman w roli głównej, ale też do filmu „Jackie Brown”. Lionsgate ma obecnie w swoim portfolio prawa do produkcji: „Bękarty wojny”, „Django”, „Nienawistna ósemka” i „Grindhouse: Death Proof”.

Sprawdź też: To będzie najdłuższa część „Mission: Impossible”! Rekordowy czas trwania serii.

Kill Bill” debiutował na ekranach kin w październiku 2003 roku. Przy budżecie wynoszący tylko 30 mln dolarów film zebrał od widzów na całym świecie 180 mln dolarów. Rok później do kin trafiła jego druga część, która przy takim samym nakładzie finansowym zgromadziła globalnie nieco ponad 152 mln dolarów. W obydwu produkcjach główną rolę zagrała Uma Thurman, z którą Tarantino współpracował wcześniej przy „Pulp Fiction”. Na ekranie partnerowali jej David Carradine, Michael Madsen, Lucy Liu, Julie Dreyfus, Daryl Hannah, Gordon Liu oraz Michael Parks.

zdj. Miramax Films