Kinowy hit w błyskawicznym tempie pojawi się online! Aż trudno w to uwierzyć

Jeśli cały czas zastanawiacie się jeszcze czy warto wybrać się do kina na „Szybkich i wściekłych 10”, to przychodzimy z pomocą. Nowe widowisko o najszybszej rodzinie kina zmierza w błyskawicznym tempie do serwisów VOD, więc może warto poczekać na premierę online i obejrzeć przygody Doma i jego familii w domowym zaciszu?

Szybcy i wściekli 10” w czerwcu trafią do serwisów VOD. Zaskakująco szybka premiera

Okazuje się, że film „Szybcy i wściekli 10” nie będzie miał nawet miesięcznego okna wyłączności dla kinowej dystrybucji. Jak informuje oficjalny sklep firmy Microsoft, najnowsza odsłona sagi zapoczątkowanej w 2001 roku będzie dostępna w cyfrowej dystrybucji już od 9 czerwca. Jak na razie data ta dotyczy wyłącznie premiery w USA. Nie mamy jeszcze pewności, czy film trafi wówczas również do serwisów VOD w Polsce jest to mało prawdopodobne.

Sprawdź też: MEGA kontrowersyjny serial trafił do streamingu! Widzowie znowu toczą wojnę.

szybcy i wsciekli 10 vod.png

Do kin dziesiąta część „Szybkich i wściekłych” zawitała dopiero 17 maja, więc jeśli termin premiery w serwisach VOD wyznaczony na 9 czerwca się potwierdzi, to będziemy mieli do czynienia wręcz z błyskawicznym przeniesieniem produkcji do dystrybucji cyfrowej – od kinowego debiutu minie zaledwie 23 dni. Może to wynikać z tego, że w kinach zaczyna robić się właśnie wyjątkowo tłocznie, a produkcja Universala nie okazała się wielkim hitem na amerykańskim podwórku.

W pierwszy weekend film zebrał od widzów 67,5 mln dolarów, a w drugi stracił już 65% wpływów i dorzucił do krajowego konta tylko 23 mln dolarów. W trzeci weekend do kas ma wpłynąć już tylko nieco ponad 8 mln dolarów, co przełoży się na kolejny spadek przekraczający 60%. Film radzi sobie za to dobrze na rynkach zagranicznych, z których zgromadził obecnie 405 mln dolarów. Po dorzuceniu do tego skromnego wyniku z USA (119 mln dolarów) na jego koncie widnieje suma 524 mln dolarów.

źródło: Microsoft / zdj. Universal Pictures