MEGA kontrowersyjny serial trafił do streamingu! Widzowie znowu toczą wojnę

Po zakończeniu emisji seriali „Sukcesja” i „Barry” platforma HBO Max stawia na serialową nowość. Od poniedziałku w serwisie możemy oglądać debiutancki rozdział budzącego ogromne kontrowersje serialu „Idol” z Lily-Rose Depp i piosenkarzem The Weeknd w rolach głównych.

O czym opowiada serial „Idol”? Widzowie znowu podzieleni

Główną bohaterką serialu jest Jocelyn – grana przez Depp – która z powodu załamania nerwowego musiała przerwać ostatnią trasę koncertową, postanawia upomnieć się o należny jej tytuł największej i najseksowniejszej gwiazdy pop w Ameryce. Jej pasje rozpala na nowo Tedros, impresario z nocnego klubu o mrocznej przeszłości. Czy miłosne przebudzenie pozwoli jej wspiąć się na wyżyny, czy może sprawi, że odkryje najciemniejsze zakamarki własnej duszy?

Serial zaczął wzbudzać kontrowersje jeszcze na długo przed swoją premierą. Kilka miesięcy temu pojawił się artykuł ujawniający zakulisowe skandale związane z twórcami, a przede wszystkim z odtwórcą męskiej roli głównej i współtwórcą Samem Levinsonem („Euforia”). Produkcja została też fatalnie przyjęta przez krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes przy 16 recenzjach pozytywnie ocenia go tylko 25% krytyków. Średnia nota wynosi katastrofalne 3,10 w dziesięciostopniowej skali.

Sprawdź też: Na HBO Max też będzie co oglądać! Wysyp serialowych i filmowych premier na czerwiec.

Widownia również nie jest na razie zadowolona z pierwszego odcinka, który pozytywnie ocenia tylko 52% głosujących. Średnia nota to 2,80 w pięciostopniowej skali. Jeśli jednak przyjrzymy się ocenom wystawianym na IMDB, okaże się, że „Idol”  jest kolejnym przykładem serialu, który spolaryzował widownie i masowo otrzymuje od swoich fanów oraz antyfanów skrajne oceny. Aż 39% głosujących wystawiło mu ocenę 10/10, a 35% oceniło go na 1/10

„Idol” odcinek 2 – zwiastun

Drugi odcinek pod tytułem „Double Fantasy” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już 11 czerwa. W Polsce będziemy mogli zobaczyć go równo z premierą w USA, czyli 12 czerwca o godzinie 03:00 na platformie HBO Max i antenie HBO. Pierwszy odcinek zostanie ponownie wyemitowany dzisiaj o godzinie 20:10 na antenie polskiego kanału HBO, w każdej chwili możecie go również zobaczyć w serwisie streamingowym stacji. Scenariusz do drugiego odcinka przygotowali Reza Fahim, Sam Levinson i The Weeknd, a jego wyreżyserowaniem zajął się Sam Levinson.

Harmonogram premiery 2. odcinka serialu „Idol”:

  • Premiera: HBO Max i HBO – 12 czerwca godzina 03:00
  • Stacja HBO – 12 czerwca 20:10
  • Stacja HBO 3 – 12 czerwca 21:00
  • Stacja HBO 3 – 13 czerwca 02:25
  • Stacja HBO – 14 czerwca 22:30
  • Stacja HBO 3 – 15 czerwca 21:00
  • Stacja HBO 2 – 17 czerwca 21:30
  • Stacja HBO 3 – 18 czerwca 20:00

zdj. HBO