Kolejne spojrzenie na „Nosferatu” od twórcy „Czarownicy’. Oto postać Nicholasa Houlta

Wielka to gorycz, że na nową wersję klasyka grozy „Nosferatu” musimy czekać jeszcze pełny rok! Na osłodę w sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej materiałów z tego filmu. Najnowsza fotka oferuje kolejne spojrzenie na zainspirowaną Jonathanem Harkerem postać Nicholasa Houlta („Wielka”), który zaznaje „gościnności” tytułowego wampira (Bill Skarsgård).

Nowy horror z Drakulą nadchodzi. Nicholas Hoult na zdjęciu z „Nosferatu

Nowa wersja klasycznej historii znanej z filmu „Nosferatu – symfonii grozy” z 1922 roku od wielu lat pozostawała w planach Roberta Eggersa („Lighthouse”, „Czarownica”). Interpretacja powieści o Drakuli autorstwa Brama Stokera w ujęciu tego filmowca zapowiadana jest jako gotycka opowieść o obsesji łączącej pewną młodą kobietę (w tej roli Lily-Rose Depp) oraz podążającego jej śladem transylwańskiego wampira (Skarsgård). Akcja filmu zabierze nas do XIX-wiecznych Niemiec.

Nosferatu horror Nicholas Hoult 

„Nosferatu” – data premiery. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

Z niedawnego raportu dowiedzieliśmy się, że za oceanem film zadebiutuje dokładnie 25 grudnia 2024 roku. Poza wymienionymi aktorami w obsadzie filmu są jeszcze: Nicholas Hoult (któremu przypadła kreacja Thomasa Huttera), stały współpracownik reżysera Willem Dafoe („Wiking”) oraz Aaron Taylor-Johnson („Kraven Łowca). Za zdjęcia odpowiedział Jarin Blaschke.

zdj. Eureka Entertainment / Universal / Total Film