Kolejny materiał z „Oppenheimera” Christophera Nolana. Tym razem otrzymaliśmy oficjalny plakat

W sieci zadebiutował nowy plakat kolejnego widowiska Christophera Nolana („Tenet”). W biograficznym filmie poświęconym twórcy bomby atomowej zatytułowanym „Oppenheimer” w roli głównej występuje Cillian Murphy. Jego bohatera zobaczycie na nowej grafice.

Projekt Nolana jest adaptacją książki „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”, za którą odpowiadają Kai Bird oraz Martin J. Sherwin. W Polsce publikacja debiutowała w październiku tego roku nakładem wydawnictwa Replika. Fabuła filmu jest trzymana w tajemnicy, jednak możemy założyć, że jego akcja będzie miała zarówno w latach 20. XX wieku, tj, czasach studenckich Oppenheimera, jak i w okresie poprzedzającym śmierć fizyka, czyli w latach 60. 

Oprócz Ciliana Murphy'ego w obsadzie „Oppenheimera” są również m.in. Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Dane DeHaan, Josh Hartnett, Jack Quaid, Matthew Modine, Aiden Ehrenreich, Kenneth Branagh, Jason Clarke, James D'Arcy, Olivia Thirby, Gustaf Skarsgård, a także Gary Oldman, który ma się pojawić w roli epizodycznej

Nolan wyreżyserował film według scenariusza własnego autorstwa. Autorem zdjęć jest jego stały współpracownik Hoyte van Hoytema. Za stworzenie muzyki odpowiada Ludwig Göransson. Premiera 23 lipca przyszłego roku.

Cillian-Murphy-Oppenheimer.jpg

zdj. Universal Pictures