Komu kibicuje Sztuczna Inteligencja? Postacie z „Twórcy” dostrzeżone na trybunach meczu NFL

Jeszcze w tym miesiącu czeka nas premiera „Twórcy”, czyli nowego widowiska science fiction od Garetha Edwardsa, autora „Łotra 1” i „Strefy X”. Zobaczcie, jak interesująco do zadania wypromowania filmu podeszła wytwórnia 20th Century. Postacie wzorowane na siłach Sztucznej Inteligencji dostrzeżono pośród widzów meczu futbolowego

W „Twórcy” zobaczymy jak podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami AI były agent służb specjalnych zostaje zrekrutowany do zlikwidowania nieuchwytnego architekta technologii. Twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. Joshua wraz z zespołem docierają do miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Specjaliści od marketingu 20th Century i Disneya zabrali się za promocję filmu w podobny sposób, co przedstawiciele Paramountu, przygotowując widzów do premiery „Krzyku 6” (na ulicach i w autentycznych nagraniach z miejskiego monitoringu pojawiał się wówczas zamaskowany zabójca Ghostface). W przypadku „Twórcy” zagrażający ludzkości żołnierze Sztucznej Inteligencji pojawili się ze znacznie bardziej pokojowymi zamiarami: zasiedli na trybunach stadionu w kalifornijskim Inglewood, by obejrzeć mecz NFL. Sądząc po koszulce uchwyconej na zdjęciu poniżej, w pojedynku między LA Chargers i Miami Dolphins kibicowali gospodarzom. 

Koniecznie sprawdź:

W obsadzie „Twórcy”, obok grającego główną rolę Johna Davida Washingtona („Tenet”), są między innymi Gemma Chan („Eternals”), Allison Janney („Mamuśka”), Ken Watanabe (który zastąpił przymierzanego wcześniej do tej samej roli Benedicta Wonga), Sturgill Simpson („Czas krwawego księżyca”) i Ralph Ineson („Zielony Rycerz”). Edwards odpowiada też za scenariusz filmu, razem z Chrisem Weitzem („Łotr 1”).

„Twórca” zadebiutuje na ekranach dokładnie 29 września. Jeśli jeszcze nie widzieliście, warto zapoznać się z ostatnią zapowiedzią.

Zdj. 20th Century