Koniec niepewności. Serial „Ahsoka” w końcu dostał datę premiery na Disney+

Platforma Disney+ zdecydowała się w końcu na ujawnienie dokładnej daty premiery kolejnego serialu osadzonego w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Nowa zapowiedź ujawnia, kiedy Rosario Dawson ponownie pojawi się na ekranie jako Ahsoka Tano.

Serial „Ahsoka” od 23 sierpnia na Disney+

Serial „Ahsoka” opowie kolejny rozdział z historii tytułowej bohaterki, która ruszyła śladem Wielkiego Admirała Thrawna (w tej roli Lars Mikkelsen).  Produckja podejmie wątki zapoczątkowane w „Rebeliantach”, w których zarówno Ezra, jak i Thrawn zniknęli w tajemniczych okolicznościach podczas finałowej walki. Pod koniec serialu pokazano, jak Ahsoka i Mandalorianka Sabine Wren wyruszają na ich poszukiwania, jednak dalsze losy bohaterów nie zostały przedstawione. W drugim sezonie serialu „The Mandalorian” ujawniono, że Ahsoka nadal bezskutecznie poszukuje Thrawna.

W głównej roli wraca Rosario Dawson, a w obsadzie są też Natasha Liu Bordizzo (jako Sabine Wren), ukraińska aktorka Ivanna Sakhno oraz Mary Elizabeth Winstead, która zagrała Hery Syndulli znaną z „Rebeliantów”. Znanego z „Rebeliantów” Ezrę Bridgera w produkcji sportretuje Eman Esfandi („King Richard: Zwycięska rodzina”).

Autorem scenariusza do serialu jest Dave Filoni, jeden z głównych twórców animacji „Wojny Klonów” i „Rebelianci”. Premierę serialu „Ahsoka” wyznaczono w serwisie Disney+  już na 23 sierpnia.

zdj. Disney