Koniec złudzeń – „Deadpool 3” stracił datę premiery. Film zostanie opóźniony

Niechęć przedstawicieli hollywoodzkich wytwórni do podpisania nowego kontraktu z aktorami wpływa na kolejne kinowe premiery. Jeden z najgłośniejszych tytułów planowanych na pierwszą  połowę przyszłego roku stracił swoją datę premiery. Nie ma już szans na to, że „Deadpool 3” trafi do nas zgodnie z planem.

Deadpool 3” nie przybędzie na czas. Zapomnijcie o premierze w maju

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że trwający od miesięcy strajk aktorów  hollywoodzkich może w końcu zostać zakończony i wytwórnie dojdą do porozumienia ze związkiem zawodowym. Pozwalało to sądzić, że ekipa filmu „Deadpool 3” zdoła wyrobić się na czas i dostarczy nową superbohaterską produkcję zgodnie z planem na maj. Niestety, tak się nie stanie. Wyczekiwane widowisko od Marvel Studios nie pojawi się na kinowych ekranach w terminie, który pierwotnie zaplanowano.

Nie ma już na to szans nawet jeśli strajk aktorów zakończy się w ciągu najbliższych tygodni. Nawet szybkie wznowienie prac nad trzecią częścią przygód Deadpoola nie pozwoli już na utrzymanie majowego debiutu.

Kalendarz Disneya może mocno się zmienić. „Thunderbolts” dopiero w 2025 roku?

Źródła związane z projektem donoszą, że ponowne rozpoczęcie prac nad filmami będzie z wielu powodów wyjątkowo czasochłonne i „Deadpool 3” może okazać się produkcją, która zapoczątkuje serię kolejnych przesunięć w kalendarzach największych wytwórni. Marvel ma jednak możliwość zastosowania pewnej roszady w harmonogramie, która mogłaby uratować letni okres kinowy. Według osób mających dojścia w Disneyu istnieje spore prawdopodobieństwo, że film „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” zostanie przesunięty z 26 lipca na maj i przejmie termin premiery zarezerwowany dla „Deadpoola 3”. W przypadku produkcji o następcy Steve'a Rogersa okres zdjęciowy został już zakończony i twórcy od dawna zajmują się już tylko postprodukcją. W ostateczności konieczne byłyby jedynie krótkie dokrętki, które mogą zostać przeprowadzone nawet w przyszłym roku.

Sprawdź też: Świat „The Boys” rośnie w oczach! Serial „Gen V” przedłużony na drugi sezon!

Nie ma jednak pewności, czy film z Reynoldsem będzie w stanie wyrobić się na koniec lipca, więc produkcja może ostatecznie wylądować w kinach w okolicach listopada. Ten termin często wykorzystywany był przez studio do wypuszczania filmów Marvela i przeważnie gwarantował spore wpływy do kas. W najgorszym wypadku „Deadpool 3” może zostać przesunięty nawet na 20 grudnia, kiedy to w kinach ma pojawić się film „Thunderbolts”. Przez strajki film ten nie doczekał się jednak rozpoczęcia produkcji i na ten moment trudno oczekiwać, że będzie gotowy nawet na końcówkę roku.

źródło: deadline.com / zdj. Disney