Kontynuacja „Pasji” zostanie podzielona na dwa filmy! Kiedy start zdjęć i premiera?

Jesteśmy coraz bliżej zobaczenia kontynuacji „Pasji” w reżyserii Mela Gibsona. Co więcej, okazało się właśnie, że zapowiadana od wielu lat produkcja „Pasja: Zmartwychwstanie” ma ostatecznie okazać się dwuczęściowym filmem. Kiedy ruszą prace na planie i – co najważniejsze – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Pasja” doczeka się aż dwóch kontynuacji. Kiedy premiera filmu?

Z najnowszych informacji udostępnionych przez serwis IMDB wynika, że ​​kontynuacja „Pasji” zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich ma pojawić się w kinach w 2025 roku. Nie jest to bynajmniej pierwszy raz, kiedy o wyczekiwanej produkcji mówi się w kontekście dwuczęściowej produkcji. To, że „Pasja” może doczekać się dwóch kontynuacji sugerował już w lipcu Jim Caviezel wcielający się w Jezusa. Aktor stwierdził wówczas, że Mel Gibson myślał nawet o stworzeniu w sumie trzech kolejnych części, ale najprawdopodobniej skończy się właśnie na dwóch. „Kto wie […], może to będą dwa filmy, może nawet trzy, ale myślę, że ostatecznie dwa” – twierdził Caviezel.

Mel Gibson planuje wejść na plan pierwszej kontynuacji już w styczniu 2024 roku. Ekipa ma pracować przede wszystkim w Meksyku. Przygotowania do „Zmartwychwstanie” trwają od dziesięciu lat. W tym czasie wspólnie z Randallem Wallace’em, scenarzystą „Bravehearta” stworzył sześć roboczych wersji tekstu. Film skupi się przede wszystkim na wydarzeniach mających miejsce między ukrzyżowaniem Jezusa a Jego zmartwychwstaniem.

Gibson mający wrócić także w roli reżysera filmu we wrześniu zakończył zdjęcia do filmu „Flight Risk”, w którym główną rolę zagrał Mark Whalberg. Dla popularnego aktora była to pierwsza praca za kamerą od siedmiu lat i premiery „Przełęczy ocalałych” z Andrew Garfieldem, który zgarnął dwa Oscary przy sześciu nominacjach. Sam Gibson ma na koncie dwie statuetki za reżyserię i najlepszy film za wspomnianą produkcję „Braveheart - Waleczne Serce”.

źródło: worldofreel.com / zdj. Icon Productions