Kot Garfield wraca na ekrany. Zwiastun gwiazdorskiej animacji potwierdza datę premiery!

W sieci zadebiutował drugi zwiastun pełnometrażowej animacji, w ramach której widzowie powrócą do kultowej postaci kota Garfielda. W kolejnej adaptacji popularnych komiksowych pasków główną rolę zagrał Chris Pratt, czyli gwiazdor „Super Mario Bros.” i „Strażników Galaktyki 3”. Przez drugi plan przewiną się niemniej znane nazwiska.

Same gwiazdy w głosowej obsadzie „Garfielda”. Kiedy premiera? 

Nowa animacja ma stanowić dość wierne przeniesienie komiksu na ekran i skupić się na relacji Jona Arbuckle'a z cynicznym i obibokowatym kotem Garfieldem oraz nierozgarniętym beaglem Odim. W filmie zobaczymy, jak dwóch bohaterów decyduje się na opuszczenie domowego zacisza – wyruszywszy na przygodę przypominającą heistowe kryminały, tytułowy kocur przetnie szlaki z innym futrzakiem, podającym się za jego długo zaginionego ojca.

Obok wspomnianego Chrisa Pratta w obsadzie są między innymi: Brett Goldstein, aktor dobrze znany widzom „Teda Lasso” na Apple TV+, Bowen Yang, komik z bieżących sezonów słynnego skeczowego show „Saturday Night Live”Nicholas Hoult („Mad Max: Na drodze gniewu”), Samuel L. Jackson („Kapitan Marvel”), Ving Rhames („Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”), Hannah Waddingham („Ted Lasso”) i Cecily Strong („Schmigadoon”). Nowy zwiastun potwierdza, że w produkcji usłyszymy też wcielającego się w rolę Odiego Harveya Guilléna („Co robimy w ukryciu”) oraz rapera Snoop Dogga

Sprawdź też: Film o Supermanie zmienił tytuł. Główne gwiazdy na pierwszym wspólnym wideo!

„Garfield” – będzie wersja z polskim dubbingiem

Scenariusz do nowego podejścia do „Garfielda” stworzył David Reynolds („Gdzie jest Nemo”). Reżyserią zajął się natomiast Mark Dindal („Kurczak Mały”, „Nowe szaty króla”). Wyprodukowaniem filmu zajęły się wytwórnie Alcon Entertainment oraz Sony Pictures, która ma zająć się dystrybucją. Dodajmy, że twórca komiksowego pierwowzoru, czyli Jim Davis pełni przy filmie funkcję producenta wykonawczego.

Nowa przygoda Garfielda ma trafić na ekrany kin dokładnie 31 maja tego roku. W tym samym czasie film zobaczą też polscy widzowie. Poniżej znajdziecie nowy zwiastun w wersji z rodzimym dubbingiem. Na chwilę obecną nie ujawniono, czy w polskich kinach widzowie doczekają się też oryginalnej wersji językowej. 

zdj. Sony