„Kraina nocy” najpopularniejszą serią „Detektywa”. Finał zbombardowany negatywnymi głosami

Czwarty sezon cenionej kryminalnej antologii „Detektyw” dobiegł końca w ubiegły poniedziałek, zamykając „Krainę nocy” kolejnym rekordem oglądalności, ale i najniższą oceną odnotowaną w całej historii serii.

Nowy sezon „Detektywa” z najlepszą oglądalnością w historii serii

Pomimo głosów niezadowolenia, czwarty sezon „Detektywa” okazał się ogromnym sukcesem serwisów streamingowych Max i HBO Max. Mogąc pochwalić się najlepszymi wynikami oglądalności spośród wszystkich sezonów antologii, „Kraina nocy” zamknęła sześciotygodniową emisję, gromadząc przed ekranami widownię w liczbie 3,2 miliona – i to tylko w ciągu poniedziałkowego wieczoru.

Sprawdź też: Rozkręcił MonsterVerse – teraz trafi do „Jurassic World”. Universal wybrał nowego reżysera

Na przeliczoną w ten sposób widownię złożyli się zarówno subskrybenci platformy Max, jak i widzowie oglądający „Detektywa” w ramach kanału HBO.

Finał „Detektywa: Krainy nocy” krytykowany w sieci. Na IMDb posypały się „jedynki”

Warto dodać, że średnia widownia każdego z odcinków „Detektywa: Krainy nocy” wynosi obecnie około 12,7 miliona widzów – to najlepszy wynik w całej, czterosezonowej historii tego serialu. Możemy być zatem niemal pewni, że w obliczu takiej oglądalności, platforma Max i stacja HBO nie będą zwlekały z zamówieniem od twórców kolejnej odsłony.

Wbrew świadczącym o ogromnym zainteresowaniu wynikom oglądalności serialu, „Kraina nocy” została surowa oceniona przez internautów. Głosy oddane na produkcję w serwisie IMDb sytuują czwarty rozdział poniżej poziomu poprzednich sezonów. Każdy z odcinków trzech pierwszych odsłon „Detektywa” trzymał się powyżej noty 7 punktów na 10 – najlepsze odcinki antologii oceniano wręcz w rejestrze bliskim idealnej „dziesiątki”.

Sprawdź też: Druga część „Diuny” była droższa. Ile film musi zebrać z kin, żeby zarobić?

Z kolei „Kraina nocy” zyskała od widzów co najwyżej 7,3 punktu. Najsurowiej oceniono przy tym odcinek finałowy. Jego nota wynosi obecnie zaledwie 5,6 w dziesięciostopniowej skali, co przekłada się na najgorszy wynik w całej historii serialu. Dodajmy, że na przeciętną notę złożyło się zbombardowanie zakończenia produkcji „jedynkami”, których odcinek ten otrzymał blisko dwa tysiące, co przekłada się na 23,8% wszystkich ocen.

Detektyw sezon 4 finał oceny

Źródło: Screen Rant / zdj. HBO Max