Disney ma konkurencję! Konserwatyści odpowiadają na „Królewnę Śnieżkę” z Rachel Zegler!

Przygotowywany przez Disneya remake klasycznej animacji o Królewnie Śnieżce wywołał sporo kontrowersji, głównie za sprawą jej głównej gwiazdy, Rachel Zegler, która bez wątpienia nie należy do wielkich fanek oryginału i przekazuje to w swoich wypowiedziach. W reakcji na to, jak Disney podszedł do przerobienia kultowej historii z baśni braci Grimm swoją wersję opowieści o Królewnie Śnieżce postanowili stworzyć twórcy z konserwatywnego środowiska serwisu DailyWire+.

Kto zyska na tej bitwie? Disneyowski remake vs. Królewna Śnieżka od Daily Wire!

W ostatnich miesiącach aktorska wersja Królewny Śnieżki” szykowana przez Disneya wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych. Wszystko zaczęło się od doniesień ujawniających, że studio zdecydowało się na zrezygnowanie z pokazania w filmie siedmiu klasycznych krasnoludków na rzecz „magicznych stworzeń”. Już wtedy w kierunku twórców posypały się zarzuty o przerabianie klasycznej historii, ale największe emocje wzbudziła chwilę później główna gwiazda filmu. Aktorka Rachel Zegler przyznała w oficjalnej wypowiedzi dla mediów, że głównym wątkiem nowego filmu nie będzie wcale historia miłosna. Gwiazda Disneya dodawała przy tym, że uratowanie przez księcia i odnalezienie miłości nie będzie główną aspiracją nowej Śnieżki. Zamiast tego bohaterka ma dążyć do zostania liderką. Tym, co najmocniej odbiło się echem wśród fanów oryginału, było jednak to, że Zegler przekonywała, iż film z 1937 roku nie przetrwał próby czasu, a jej zdaniem filmowy książę był wręcz prześladowcą Śnieżki

Sytuację z ogromną burzą w mediach społecznościowych wywołaną przez podejście Disneya i samej Zegler do klasycznej baśni postanowiło wykorzystać konserwatywne środowisko filmowców koncentrujące się wokół serwisu DailyWire+. Firma ogłosiła właśnie, że pracuje nad własnym filmem opowiadającym historię Królewny Śnieżki znanej z baśni braci Grimm. Produkcja zatytułowana „Królewna Śnieżka i Zła Królowa” trafi do streamingu w 2024 roku. Główną rolę w filmie zagra popularna youtuberka Brett Cooper. Film ma być wierną adaptacją oryginalnej baśni braci Grimm, która obecnie znajduje się w domenie publicznej.

Koniecznie sprawdź też:

 

zdj. DailyWire / Disney / Tuukka Jantti / depositphotos