Kto pamięta ten kultowy dreszczowiec? Powstaje nowa filmowa trylogia – oto zapowiedź

Studio Lionsgate przygotowuje widzów na nową wersję horroru „Nieznajomi” z 2008 roku. Tym razem dreszczowiec trafi do widzów w formie pełnoprawnej trylogii – co więcej: każdy z filmów ma zawitać na ekrany już w przyszłym roku. Zerknijcie na pierwszy fragment pokazany widzom w ramach konwentu New York Comic Con.

Przypomnijmy, że w głównej roli pierwszej odsłony pojawia się Madelaine Petsch znana doskonale fanom serialu „Riverdale”. Obok niej obsadę uzupełniają między innymi Froy Gutierrez („Cruel Summer”), Rachel Shenton („Wszystkie stworzenia duże i małe”), Ella Bruccoleri („Z pamiętnika położnej”), Ryan Bown („Doskonały rewanż”) i Gabriel Basso („Hillbilly Elegy”). Jako reżyser nad filmem czuwa zaś Renny Harlin („Na krawędzi”).

Produkcja będzie nową wersją historii opowiedzianej w horrorze „Nieznajomi” napisanym i wyreżyserowanym przez Bryana Bertino. Tym razem poznamy historię Mayi, młodej kobiety, która wyrusza w podróż przez Stany Zjednoczone ze swoim chłopakiem, chcąc rozpocząć nowe życie na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Gdy ich samochód ulega awarii w Venus w stanie Oregon, bohaterowie muszą spędzić noc w ustronnym Airbnb, gdzie po zmierzchu zostają wzięci na celownik przez trzech zamaskowanych zabójców. Pierwsza odsłona ma stanowić swego rodzaju remake oryginalnego filmu. Z kolei zaplanowane na następne miesiące rozdziały drugi i trzeci zaprowadzą franczyzę w zupełnie nowym kierunku – obiecywały dotychczasowe zapowiedzi.

Dokładna data premiery rozdziału pierwszego nie została jeszcze ujawniona.

Sprawdź też:

Przypomnijmy, że pierwowzór z 2008 roku został dobrze przyjęty przez widzów i zebrał z kin 82 mln dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 9 mln dolarów. Z czasem produkcja zyskała nawet status jednego z kultowych przedstawicieli współczesnych horrorów. W 2018 roku do kin trafiła kontynuacja „Nieznajomi: Ofiarowanie”, ale nie odniosła już takiego sukcesu, jak pierwsza odsłona. Do kas kin wpłacono 31 mln dolarów przy budżecie na poziomie 10 mln.

Zdj. Lionsgate