Kto się wyszczerzy w „Uśmiechnij się 2”? Ujawniono o czym opowie sequel

Już na październik wytwórnia Paramount Pictures zaplanowała premierę „Uśmiechnij się 2”. Do tej pory zarys fabuły kontynuacji hitu grozy sprzed dwóch lat trzymano pod kluczem, ale teraz – dzięki zapowiedzi pokazanej na CinemaConie – otrzymaliśmy pierwsze informacje. 

Przypomnijmy, że sequel „Uśmiechnij się” jest jednym z priorytetowych projektów Paramount Pictures i zatrudnionego przez nią w ramach szerszego kontraktu reżysera Parkera Finna. Amerykański filmowiec, dla którego horror z 2022 roku był pełnometrażowym debiutem za kamerą, zajmuje się sequelem zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta i producent. 

W sequelu „Uśmiechnij się” klątwa przylgnie do popowej gwiazdy

W pierwszej odsłonie podążaliśmy za postacią psychiatry, która po niecodziennym i brutalnym wydarzeniu z udziałem pacjenta, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk. Powodują one, że kobieta jest coraz bardziej przekonana, że prześladują ją złowrogie siły nadprzyrodzone. Choć materiał z sequela został przedstawiony wyłącznie uczestnikom trwającego właśnie CinemaConu, opis tego, co mogła zobaczyć, trafił już do sieci.

Sprawdź też: Będzie filmowy crossover Transformersów z G.I. Joe! Wojownicze żółwie ninja dostaną film z R-ką!

Z tekstu na łamach Slash Film dowiadujemy się, że „Uśmiechnij się 2” skupi się na nowej postaci, zagranej przez Naomi Scott. Aktorka znana przede wszystkim z „Aladyna” wciela się w gwiazdę muzyki pop, do której przylgnęła przerażająca klątwa z oryginalnego filmu. Jej kłopoty rozpoczną się od osobliwego spotkania z jednym z fanów – zagranym przez Lukasa Gage'a z „Białego Lotosu” – który włamuje się do jej przebieralni i obdarza mrożącym krew w żyłach uśmiechem. 

„Uśmiechnij się 2” – kiedy premiera nowego dreszczowca Paramountu?

Obok wspomnianych aktorów w obsadzie nowej odsłony hitowego dreszczowca są też Raúl Castillo („Armia umarłych”), Kyle Gallner (aktor znany z między innymi „Zabójczego ciała” pojawił się też w części pierwszej), Rosemarie DeWitt („Schody”) oraz Dylan Gelula („Dream Scenario”).

„Uśmiechnij się 2” zawita na ekrany dokładnie 18 października tego roku.

Sprawdź też: Aktorka z „Gwiezdnych wojen” pokona kanał La Manche wpław. Zwiastun dramatu na faktach 

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount Pictures