Lara Croft wraca w serialu od Netfliksa! Tak zapowiada się nowe „Tomb Raider” z Hayley Atwell

W najbliższym czasie nie będziemy mogli narzekać na brak przygód z udziałem Lary Croft. Co prawda filmowa kontynuacja z Alicią Vikander nie dojdzie do skutku, ale kultowa poszukiwaczka skarbów doczeka się aż dwóch serialowych produkcji. Pierwsza z nich, przygotowywana przez Netfliksa, doczekała się właśnie nowego zwiastuna. Tak zapowiada się „Tomb Raider: Legenda Lary Croft”.

Hayley Atwell jako Tomb Raider w nowym serialu platformy Netflix

W odcinkowej produkcji anime zobaczymy, jak bohaterka wprowadzona kilka lat temu w popularnych grach studia Square Enix przeistacza się w postać znaną z oryginalnych gier z cyklu „Tomb Raider”.  Serial zostanie osadzony w świecie znanym z gier wideo, a jego akcja będzie rozgrywała się po wydarzeniach z nowej trylogii gier.

Animowany serial będzie kontynuacją wydarzeń z najnowszej trylogii gier wideo z serii „Tomb Raider” zatytułowanej „Survivor”, na którą składają się „Tomb Raider” z 2013 r., „Rise of the Tomb Raider” z 2015 r. i „Shadow of the Tomb Raider” z 2018 r. Netfliksowa produkcja przedstawi kolejny rozdział przygód podróżującej po całym świecie bohaterki i odkrywające starożytne tajemnice i zagubione prawdy w zapierających dech – ale też niebezpiecznych – miejscach.

Sprawdź też: W kinach wielka klapa, więc „Furiosa: Saga Mad Max” szybko pojawi się online!

Tak o serialu w jednym z wywiadów mówiła twórczyni serialu Tasha Huo, mająca w dorobku scenariusze do „Wiedźmina: Rodowodu krwi”: „Anime, które szykuje Netflix i Legendary pokaże takim fanom jak wy i ja (...) pierwszy etap połączenia osi czasu Tomb Raider. Pokażemy przejście od trylogii survivalowej do przygód Lary bliższych pierwszej grze”. 

Głosu głównej bohaterce udziela Hayley Atwell, którą ostatnio mogliśmy zobaczyć w widowisku „Mission: Impossible – Dead Reckoning”. Aktorka znana jest też z roli Peggy Carter w filmach z Kapitanem Ameryką oraz serialu „Agent Carter”. W obsadzie towarzyszy jej między innymi Allen Maldonado („Wojownicza księżniczka Maya”) i Earl Baylon („Witamy w Chippendales”), który powróci do znanej z gier kreacji Jonah Maivy.   

Serial „Tomb Raider: Legenda Lary Croft” zadebiutuje na platformie Netflix już 10 października.

zdj. Netflix