Lucasfilm kompletuje twórców ze studia A24. Za kamerą „Star Wars: Skeleton Crew” reżyser „Awantury”

Lucasfilm zatrudnił za kamerą swojego najnowszego serialu kolejnego filmowca mającego w dorobku współpracę ze znakomicie prosperującym studiem A24. Tym razem ogłoszono, że do „Skeleton Crew” dołączył Jake Schreier, który wyreżyserował większość odcinków debiutującego dziś na Netfliksie serialu „Awantura”.

Poza serialem Netfliksa i A24, Schreier ma w dorobku udział przy takich produkcjach jak „Nowy smak wiśni” czy „The Premise” B.J. Novaka („Biuro”). W ekipie „Skeleton Crew” dołączył do Davida Lowery'ego („Zielone Rycerz. Green Knight”) oraz oscarowego duetu Daniela Kwana i Daniela Scheinerta („Wszystko wszędzie naraz”). Prace na planie serialu dobiegły końca jeszcze w styczniu tego roku. Choć studio Lucasfilm cały czas nie ujawniło pełnej listy reżyserów wszystkich odcinków, wiemy, że każdy z artystów wyreżyserował przynajmniej po jednym odcinku.

Za „Star Wars: Skeleton Crew” jako reżyser odpowiada też twórca najnowszej trylogii o Spider-Manie, czyli Jon Watts. Scenariusz napisał z kolei Chris Ford pracujący przy filmie „Spider-Man: Homecoming”. Na stanowiskach producenckich nad projektem czuwają również Jon Favreau oraz Dave Filoni. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale w dotychczasowych raportach mówiło się, że projekt ma pojawić się w ofercie platformy Disney+ jeszcze w tym roku.

Sprawdź też: Polscy widzowie łakną krwi i miodu. Horrorowa wersja „Puchatka” ze świetnym otwarciem. „John Wick 4” liderem

Choć o samej fabule serialowej produkcji nie ujawniono jeszcze zbyt wiele, wiemy, że „Skeleton Crew” ma rozegrać się mniej więcej w tym samym czasie, co „The Mandalorian”, a więc na kilka lat po upadku Imperium przedstawionym w „Powrocie Jedi”. Równoległy czas akcji ma doprowadzić do powiązania obu serii kilkoma wspólnymi postaciami – sugerował ostatnio serwis Bespin Bulletin. Główną rolę – postać charakteryzowaną jako nauczyciel, który wraz z grupą nastoletnich podopiecznych wchodzi w konflikt z bandą kosmicznych piratów – zagrał w serialu Jude Law. „Skeleton Crew” opisywane jest jako gwiezdnowojenna wersja klasycznych filmów przygodowych z lat 80.

źródło: One Take News / zdj. A24