Macie dość „Wiedźmina”? Netflix chce więcej! Piąty sezon serialu potwierdzony

Zbliżamy się do premiry trzeciego sezonu serialowej adaptacji „Wiedźmina”, a tymczasem platforma Netflix przygotowuje już do realizacji kolejnych dwóch serii. Serial fantasy oparty na opowieściach Andrzeja Sapkowskiego doczeka się nie tylko czwartego, ale też piątego sezonu. Coraz więcej skazuje na to, że obydwa sezony będą realizowane niemal jednocześnie.

Będzie piąty sezon „Wiedźmin” i może pojawić się wyjątkowo szybko!

Chwilę temu informowaliśmy, że Wiedźmin” mógł zakończyć się po trzecim sezonie wraz z odejściem jego głównego gwiazdora, ale platforma Netflix ma zupełnie inne plany i nie chce rezygnować z produkcji bazującej na twórczości polskiego pisarza. Tego lata z rolą Geralta w trzecim sezonie „Wiedźmina” pożegna się Henry Cavill, a jego rolę przejmie Liam Hemsworth i wygląda na to, że aktor będzie miał od razu okazję na zagranie w przynajmniej w dwóch sezonach. Wydaje się już niemal pewne, że Netflix chce nakręcić czwarty i piąty sezon bez dłuższej przerwy.

W nowym wywiadzie Sophie Holland, odpowiadająca za castingi do serialowego „Wiedźmina” potwierdziła, że ​​zdjęcia do czwartego sezonu właśnie się zaczynają, a po krótkiej przerwie ekipa zamelduje się od razu na planie piątego sezonu. „Właśnie zaczynamy kręcić czwarty sezon z Liamem Hemsworthem i będzie krótka przerwa, po której przejdziemy od razu do piątego sezonu” – stwierdziła Holland.

Sprawdź też: Orientacja seksualna Jaskra potwierdzona. Wiemy, z kim poromansuje trubadur w 3. sezonie „Wiedźmina”.

Informacje te wpisują się we wcześniejsze doniesienia sugerujące, że Netflix chce połączyć realizację obu następnych serii – zarówno w przypadku pracy nad scenariuszami, jak i okresu zdjęciowego.  Zakulisowe źródła ujawniają, że czwarty sezon jest już napisany lub jest właśnie kończony, a piąty został nakreślony przez scenarzystów. Zdjęcia do czwartej serii mają ruszyć we wrześniu tego roku i zakończyć się w maju 2024 roku. Możliwe jednak, że jest to harmonogram dwóch najbliższych sezonów, bowiem zakłada on prace aż przez 9 miesięcy podczas gdy trzeci został nakręcony w 5 miesięcy.

Źrodło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix