Małpy na koniach na plaży w Los Angeles. Nietypowa promocja nowego filmu o „Planecie Małp”

Disney w oryginalny sposób podszedł do wypromowania nowego filmu z kultowego cyklu SF „Planeta Małp”. W ramach przypomnienia o wypadającej za nieco ponad miesiąc premierze „Królestwa Planety Małp” plażę Venice Beach w Los Angeles najechały tytułowe naczelne – do sieci trafiło nagranie.

Disney promuje film „Królestwo Planety Małp

Przypomnijmy, że akcja dziesiątego filmu w dorobku słynnej franczyzy osadzona jest na około 300 lat po wydarzeniach z „Wojny Planety Małp”, w której to Cezar doprowadził swój lud do ziemi obiecanej. Małpy stały się teraz dominującym gatunkiem na Ziemi, a ludzie muszą żyć w ukryciu i strasznych warunkach. Grupie małp przewodzi nikczemny Proximus Caesar, który chce realizować swój własny plan dotyczący rozwijania królestwa nowego dominującego gatunku na planecie.

Tymczasem Cezar stał się postacią niemal religijną, a Proximus przyjął jego imię, ponieważ było ono uważane za miano należące do tego, który piastuje najważniejsze stanowisko w społeczeństwie małp. W opozycji do tyrana stoi Noa, młoda małpa, która nie ma pojęcia, kim był Cezar, nie wie też nic na temat jego dziedzictwa. W trakcie swojej podróży Noa musi zrozumieć, co znaczyły nauki, które pozostawił po sobie ich pierwszych wielki przywódca.

Sprawdź też: Nowe „Jurassic World” ma kolejną gwiazdę. To on ma pojawić się u boku Scarlett Johansson

„Królestwo Planety Małp” – premiera nowego filmu już za miesiąc

Film wyreżyserował Wes Ball czuwający przez lata nad serią „Więzień labiryntu” (warto przypomnieć: kolejnym filmem tego twórcy będzie adaptacja gier „The Legend of Zelda”). W obsadzie „Królestwa Planety Małp” są przede wszystkim: Freya Allan znana z serialu „Wiedźmin”, Owen Teague („Bastion”), Kevin Durand („Robin Hood”), Peter Macon („Shameless – Niepokorni”), Travis Jeffery („Zatoka serc”) oraz William H. Macy („Gang dzikich wieprzy”).

Premiera „Królestwa Planety Małp” odbędzie się już 24 maja tego roku.

zdj. Disney