„Martwe zło” przebudzone… w wersji LEGO. Najnowsza część cyklu horrorów doczekała się ciekawej przeróbki

Studio Warner Bros. jeszcze w tym miesiącu pokaże widzom nową odsłonę klasycznej serii dreszczowców „Martwe zło”. W oczekiwaniu na premierę, w sieci pojawiła się fanowska przeróbka jednego ze zwiastunów, która przenosi krwawe widowisko w konwencję poklatkowej animacji z klockami LEGO. Sami oceńcie efekt.

Akcja „Martwego zła: Przebudzenie, kolejnego wpisu w kultowej serii zapoczątkowuje w latach 80. przez Sama Raimiego, przenosi się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach (w ich rolach Sutherland i Sullivan). Ich spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się demonów, które potrafią przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. W obliczu najkoszmarniejszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, siostry zmuszone są podjąć brutalną walkę o przetrwanie.

Sprawdź też: Tarka do sera z centralnym miejscem na nowym plakacie „Martwego zła: Przebudzenia”. Film zbiera znakomite recenzje

Fanowski materiał przerabiający pełny, nieocenzurowany zwiastun filmu pojawił się na kanale LGS (Lego Stop Motion) na YouTubie. Jego założyciele mają w dorobku kilka innych przeróbek ostatnich dreszczowców, w tym zwiastun bieżącej kontynuacji „Krzyku”.

W główne bohaterki nowego widowiska wcieliły się Lily Sullivan i Alyssa Sutherland. W obsadzie produkcji są także Gabrielle Echols („Reminiscencja”),  Morgan Davies („Łowca”) i Nell Fisher („Northspur”). Lee Cronin wyreżyserował film do własnego scenariusza.

zdj. Warner Bros.