Marvel ma zaskakującego kandydata na reżysera nowego filmu o Avengersach!

Marvel cały czas nie ogłosił jeszcze, kto zajmie się wyreżyserowaniem najważniejszego filmu dla całego MCU, czyli produkcji „Avengers: Secret Wars”. Jednakże nowa plotka podpowiada, że Kevin Feige ma już kandydata do tej roli i jest to nazwisko, które dla wielu będzie zapewne dużym zaskoczeniem.

Marvel chce zatrudnić doświadczonego reżysera do filmu „Avengers: Secret Wars

Od pewnego czasu mówiło się, że Marvel chce znaleźć doświadczonego reżysera do zajęcia się nowym filmem o Avengersach, który ma już na koncie superbohaterskie widowiska i będzie umiał odnaleźć się w specyficznych warunkach pracy. Wymieniano między innymi takie nazwiska jak Jon Favreau („Iron Man”) czy Ryan Coogler („Black Panther”), a także Destin Daniel Cretton, reżyser filmu „Shang-Chi i dziesięciu pierścieni” mający pracować nad produkcją „Avengers: Dynastia Kanga”.

Tymczasem wybór ma być jednak inny. Okazuje się, że Kevin Feige chce, aby stworzeniem największego superbohaterskiego widowiska w historii Marvela i całego kina zajął się Sam Raimi! Tak, to właśnie twórca drugiego solowego filmu z przygodami Doktora Strange'a i pierwszej trylogii o Spider-Manie jest ponoć wymarzonym kandydatem studia do roli reżysera „Avengers: Secret Wars”. 

Koniecznie sprawdź:

Kevin Feige zmienia plany dotyczące filmów o Avengersach? Nowi scenarzyści

Film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” został dobrze, ale nie świetnie przyjęty przez widzów (73% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes) i pomimo specyficznego stylu Raimiego, który nie pasował wszystkim współczesnym fanom Marvela zebrał z kin ponad 950 mln dolarów. Oczywiście Raimi znany jest przede wszystkim fanom komiksowych produkcji jako twórca oryginalnej trylogii o Spider-Manie, w której zagrał Tobey Maguire. Do przygotowania scenariusza do szóstego filmu o Avengersach zatrudniony został na początku zeszłego roku Michael Waldron odpowiadający za historię do drugiego filmu o przygodach Doktora Strange'a. Ostatnio spekulowało się jednak o tym, że Waldron rozstał się z projektem. Podobnie jak Jeff Loveness, scenarzysta trzeciego filmu o Ant-Manie, który miał zajmować się scenariuszem filmu „Avengers: Dynastia Kanga”. To może oznaczać, że Marvel przymierza się do poważnej rewizji swoich dotychczasowych planów dotyczących obu filmów o drużynie Avengers.

Niedawno mówiło się, że zadaniem filmu „Avengers: Secret Wars” będzie definitywne pożegnanie klasycznych bohaterów MCU i całego dotychczasowego uniwersum Marvela. Produkcja ma wykorzystać swoją fabułę do przeprowadzenia „miękkiego restartu” całego MCU oraz uniwersum X-Menów od Foxa. To oznacza, że po wydarzeniach z „Avengers: Secret Wars” otrzymalibyśmy jedno, nowe uniwersum stanowiące najpewniej jedną, uświęconą linię czasu z nowymi i jedynymi wersjami bohaterów Marvela.

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. rootstocks / depositphotos