Marvel wstrzymuje prace nad serialem „Daredevil: Born Again”. Protesty na planie

Marvel wstrzymał prace nad kolejnym projektem. Po tym, jak strajk scenarzystów doprowadził do zawieszenia przygotowań do rozpoczęcia zdjęć do filmu „Blade”, teraz w wyniku protestu wstrzymane zostały zdjęcia do serialu Daredevil: Born Again”.

Protest na planie nowego serialu z Daredevilem

Tym razem zawieszenie prac związane było bezpośrednio z pojawieniem się protestujących scenarzystów na planie serialu Marvela. Przez ostatnie tygodnie zdjęcia do serialu kręcone były w Nowym Jorku, gdzie od kilku dni trwają nieprzerwane protesty scenarzystów. Część z nich zjawiła się w poniedziałek rano w miejscu, w którym miały odbywać się zdjęcia do produkcji „Daredevil: Born Again”. W odpowiedzi na pojawienie się protestujących część ekipy odmówiła przejścia przez linię strajku i wejścia na plan. Studio podjęło decyzję o odwołaniu zdjęć w tym dniu i nie wiadomo, jak dalej rozwinie się sytuacja z harmonogramem prac nad nową produkcją MCU.

Zdjęcia do nowego serialu z przygodami Daredevila trwają od dwóch miesięcy i miały zakończyć się pod koniec maja.

Co wiemy o serialu Daredevil: Born Again?

Premierę serialu Daredevil: Born Again zapowiedziano na platformie Disney+ wiosną 2024 roku. Produkcja ma składać się z 18 odcinków, co jest niespotykanym wręcz formatem wśród dotychczasowych produkcjach Marvela. Od pewnego czasu pojawiają się przecieki sugerujące, że Disney podzieli serial na dwie serie po 9 odcinków lub nawet na trzy po 6 epizodów. Główną gwiazdą serialu jest Charlie Cox wracający do roli prawnika Matta Murdocha. W obsadzie produkcji znalazł się też Vincent D'Onofrio wcielający się jeszcze raz w Wilsona Fiska znanego również jako Kingpin.  A kolejnym nazwiskiem znanym z netfliksowych seriali w obsadzie został Jon Bernthal powracającego do roli Punishera.

Sprawdź też: Nowy Superman będzie miał psa. James Gunn potwierdza obecność Krypto w nowym filmie DC.

W drugoplanowych rolach zobaczymy na ekranie: Michaela Gandolfiniego, Margaritę Levievę, Michaela Gastona czy Sandrine Holt, która wcieli się w Vanessę Fink, żonę Kingpina.  Wśród reżyserów serialu jest Michael Cuesta, twórca filmowy i telewizyjny mający w dorobku ma m.in. pilotażowe odcinki do takich seriali jak „Dexter” czy „Homeland”. Wśród nakręconych przez niego filmów znajdziemy takie tytuły jak „American Assassin” czy „L.I.E.” z 2001 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel