Marvel zrujnował filmy komediowe? Tak twierdzi gwiazdor popularnego serialu HBO

Filmy o superherosach znowu znalazły się pod ostrzałem. Tym razem o destruktywnej roli wysokobudżetowego kina zainspirowanego komiksami wypowiedział się Adam Devine, aktor znany ostatnio przede wszystkim za sprawą serialu „Prawi Gemstonowie” na HBO Max.

Devine dołączył do grona przedstawicieli branży, którzy przyczyn pogorszenia jej kondycji poszukują w największych kinowych hitach. W wywiadzie udzielonym w ramach talk-show „This Past Weekend with Theo Von” aktor stwierdził, że filmy superbohaterskie – a dokładnie filmy Marvela – uniemożliwiły realizację dobrych kinowych produkcji z gatunku komedii. „Moja teoria jest taka, że Marvel je zrujnował. Myślę, że kino superbohaterskie zrujnowało komedie. Ponieważ ludzie chodzą do kina z nastawieniem, że chcą zobaczyć coś, co kosztowało 200 milionów dolarów. A komedie zwyczajnie nie są takimi filmami”.

Sprawdź też: Czego nie pokazał nam Christopher Nolan w „Oppenheimerze”? Cillian Murphy o scenach usuniętych

Wytwórnie nie chcą inwestować w filmy komediowe – twierdzi Devine

Aktor znany z roli Kevina w „Prawych Gemstonach” oraz z takich produkcji jak „Pitch Perfect” czy „Workaholics” stwierdził, że mając w perspektywie możliwość zainwestowania takich samych pieniędzy w zakup biletu na każdy tytuł, widzowie najczęściej wybierają produkcje wysokobudżetowe. „Mówisz sobie w tej sytuacji coś takiego: cóż, dlaczego miałbym wydawać takie same pieniądze na seans jakiejś komedyjki w kinie, skoro mógłbym zapłacić tyle samo i zobaczyć coś, w co włożono budżet w wysokości 200 milionów?” W dalszej części wywiadu aktor stwierdził, że filmy Marvela zawierają do tego sporą dawkę komedii, co – w domyśle – w jeszcze większym stopniu eliminuje chęć wybrania się zamiast tego na niskobudżetową alternatywę. Z tego powodu – zdaniem Devine'a – w ostatnich latach na wielki ekran trafia coraz mniej oryginalnych obrazów komediowych. Wielkie wytwórnie zwyczajnie nie widzą dobrego powodu, by inwestować w nie pieniądze.

Pełną wypowiedź aktora znajdziecie w poniższym fragmencie „This Past Weekend with Theo Von”. 

Sprawdź też: Premiera nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” coraz bliżej. Oto pierwszy PIĘKNY KADR

Źródło: Deadline / zdj. HBO Max