Melissa Barrera ponownie z twórcami „Krzyku”! Horror o wampirze-baletnicy z krwawym zwiastunem

Wytwórnia Universal Pictures odsłoniła przed miłośnikami grozy pierwszą pełnoprawną zapowiedź nowego filmu Matta Bettinelliego-Olpina i Tylera Gilletta, czyli duetu odpowiedzialnego za znakomicie przyjęte „Krzyk 5” i „Zabawę w pochowanego”. W ramach krwawego widowiska „Abigail” ponownie połączyli siły z Melissą Barrerą.

Choć Barrera utraciła angaż w następnych odsłonach „Krzyku” za niedawne wypowiedzi w obronie Palestyńczyków, współpraca aktorki z duetem znanym jako Radio Silence trwa w najlepsze. W ramach nowego dreszczowca, widzom obiecano emocje rodem z takich filmów grozy jak „Nie oddychaj”, podsycone krwawym motywem nadprzyrodzonym.

Według pierwszego oficjalnego opisu „Abigail” opowie historię grupy kryminalistów-amatorów, która uprowadza dwunastoletnią baletnicę, córkę wpływowego przedstawiciela półświatka, i domaga się od gangstera 50 milionów dolarów okupu. Wkrótce do porywaczy dochodzi, że niepozorna istota, z którą zabunkrowali się w odizolowanej od świata posiadłości wcale nie jest tym, czym się wydaje. 

Nadchodzi córka Draculi. Kiedy premiera „Abigail”?

Przypomnijmy, że we wcześniejszych raportach film nosił roboczy tytuł „Dracula's Daughter”. Oryginalną wersję scenariusza napisał Stephen Shields, autor tekstu do „Impostora” i  „Łowów”. Poprawki na jego pracę naniósł zaś Guy Busick, z którym obaj reżyserzy współpracowali już między innymi przy „Zabawie w pochowanego” z 2019 roku.

Sprawdź też: Serial „Pan i Pani Smith” z imponującą obsadą. Zobaczcie nowy zwiastun!

Jedną z głównych ról w filmie odgrywa wspominana Melissa Barrera. Na ekranie towarzyszą jej: Alisha Weir, czternastoletnia aktorka znana z takich produkcji jak „Matylda: Musical” czy serialu „Darklands”, Dan Stevens, którego w ostatnich latach mogliśmy zobaczyć w „Witamy w Chippendales”, Giancarlo Esposito („Better Call Saul”), Kathryn Newton („Ant-Man i Osa: Kwantomania”), William Catlett („Black Lightning”), Kevin Durand („X-Men Geneza: Wolverine”) oraz Angus Cloud („Euforia”).

Produkują Chad Villella („V/H/S”), William Sherak („Pogrzebani”), Paul Neinstein („Krzyk”) i James Vanderbilt („Zodiak”).

Kinowa premiera filmu odbędzie się dokładnie 19 kwietnia tego roku.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal