Michelle Yeoh i Brian Cox dołączają do Millie Bobby Brown w nowym filmie braci Russo

Bracia Russo nie zamierzają zwalniać tempa i chwilę po premierze „The Gray Man” zabierają się za kolejne widowisko produkowane dla platformy Netflix. Obsada ich produkcji „The Electric State” powiększyła się właśnie o kolejne głośne nazwiska. W filmie zagrają między innymi Michelle Yeoh i Brian Cox.

Głównymi gwiazdami projektu będą Millie Bobby Brown oraz Chris Pratt. Kontrakt na zagranie w filmie podpisali także Stanley Tucci („Diabeł ubiera się u Prady”), Jason Alexander („Seinfeld”) i Jenny Slate („I Want You Back”). Wyreżyserowaniem „The Electric State” zajmą się bracia Russo, którzy będą pracowali na scenariuszu, który przygotowali ich stali współpracownicy Christopher Markus i Stephen McFeely. Historia bazuje na ilustrowanej powieści szwedzkiego pisarza Simona Stålenhaga. Akcja osadzona jest w alternatywnej przyszłości i opowiada historię nastolatki (Millie Bobby Brown), którą nawiedza tajemniczy robot. Dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę, że nieco dziwny, ale słodki robot został wysłany przez jej zaginionego brata. Nastolatka wraz z nowym przyjacielem wyrusza na poszukiwanie brata i odkrywa wielki spisek zagrażający światu.

Sprawdź też: Będzie hit? Brian Tyree Henry zagra w serialu od Ridleya Scotta i scenarzysty „Top Gun Maverick”.

Bracia Russo nabyli prawa do ekranizacji jeszcze w 2017 roku, a początkowo za kamerą miał stanąć Andy Muschietti, twórca filmowych adaptacji powieści „To”, ale ostatecznie zrezygnował ze stanowiska reżysera na rzecz filmu o Flashu. Początkowo projektem zainteresowane było studio Universal Pictures, ale projekt ostatecznie przejął Netflix. Prace na planie mają ruszyć już jesienią tego roku, a budżet filmu ma być zbliżony do kwoty, którą przeznaczono na wyprodukowanie wspomnianego widowiska akcji „The Gray Man”.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel / HBO