Miecz świetlny pierwszego Rycerza Ren na nowej grafice

Choć kanon filmów Sagi Skywalkerów nie powięcił postaciom Rycerzy Ren szczególnej uwagi, mistyczny zakon przewinął się przez miniserię komiksową poświęconą genezie postaci Kylo Rena. Na stronach serii „The Rise of Kylo Ren” Charlesa Soule'a czytelnicy poznali postać Rena – przywódcy manipulujących Mocą wojowników. Teraz, w sieci pojawiła się nowa ilustracja przedstawiająca miecz świetlny Rena, pochodząca z zapowiedzianego na październik albumu „The Lightsaber Collection”.

W albumie, wydanym za oceanem nakładem Insight Editions, odnajdą się szczegółowe opisy mieczy świetlnych należących do niemal każdej z kanonicznych postaci z uniwersum „Gwiezdnych wojen” – zarówno tych, które pojawiły się w widowiskach aktorskich, jak i w szeregu komiksów, seriali i animacji. 

O mieczu, określanym imieniem jego właściela, oraz o samym Renie przeczytacie w zaczerpieniętym z „The Lightsaber Collection” oficjalnym opisie.

Zamakasowany i pokryty bliznami wojownik, nazywający siebie samego Renem przewodzi zakonem Rycerzy Ren i odgrywa kluczową rolę w transformacji Bena Solo w mrocznego kultystę Kylo Rena, rozgrywającej się krótko przed wydarzeniami „Przebudzenia Mocy”. (...)

DA069124-D05B-4B8C-8910-D5DF9024657E.jpeg

Źródło: Jedi News / zdj. Marvel / Disney