Młody Indiana Jones i naziści na planie filmu „Indiana Jones 5” [zdjęcia]

Niedawno wystartowały prace na planie odwlekanego od lat filmu „Indiana Jones 5”. Najnowsza porcja zdjęć z planu potwierdza, że w fabułę produkcji zaangażowani będą naziści i sugeruje, że zobaczymy na ekranie młodego Indianę Jonesa!

Ekipa zdjęciowa przebywa obecnie na planie w North Yorkshire Moors, mieście położonym w północno-wschodniej Anglii. Jak na razie nie zauważono jeszcze na planie samego Harrisona Forda, ale podczas kręconych zdjęć do pracy zaangażowany został dubler aktora, który będzie wcielał się w odmłodzonego Indianę. Kręcona sekwencja retrospekcji zabierze nas najpewniej do lat 30. ubiegłego wieku i wydarzeń powiązanych z fabułą filmu „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Widzimy, że dubler Harrisona Forda siedzi na wojskowym motocyklu, a druga porcja zdjęć pokazuje między innymi pociąg z nazistowskimi symbolami.

Zdjęcia wpisują się w ostatnie przecieki dotyczące fabuły, które sugerowały, że historia ma skupiać się wokół nazistowskiego naukowca, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Madsa Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu, do którego doszło w 1969 roku.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” została zaplanowana na 29 lipca 2022 roku.

zdj. Lucasfilm