Moff Tarkin powróci w serialu „Cassian Andor”?

Wiemy już, że w serialu „Cassian Andor” zobaczymy kilka znanych twarzy ze świata „Gwiezdnych Wojen” i wygląda na to, że nie będą to tylko postacie stojące po stronie Ruchu Oporu. W produkcji od Disney+ ma bowiem pojawić się także Wielki Moff Tarkin.

Kilka miesięcy temu ujawniono, że Jimmy Smits pojawi się w serialu jako Baila Organa, przybrany ojciec księżniczki Lei, a Alistair Petrie powróci jako generał Draven, jeden z przełożonych Cassiana w Sojuszu Rebeliantów. Teraz, nowa plotka sugeruje, że naprzeciwko przywódców Sojuszu zobaczymy także jednego z najważniejszych przedstawicieli Imperium, Wielkiego Moffa Tarkina. Plotka nie precyzuje jak na razie, jak dużą rolę Tarkin odegra w serialu i czy w bohatera ponownie wcieli się Guy Henry, który pomógł stworzyć wizerunek bohatera granego pierwotnie przez Petera Cushinga w spin-offie „Łotr 1”.

W obsadzie serialu są już Diego Luna wracający do roli Cassiana Andora, a także Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Twórcą serialu będzie Tony Gilroy.

Według oficjalnych informacji od Lucasfilm akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1”. Oznacza to, że pierwszy sezon będzie rozgrywał się czternaście lat po wydarzeniach z zemsty Sithów (które miały miejsce w 19 BBY) – galaktyka będzie więc pod władaniem Imperatora już blisko piętnaście lat. Ekipa nowego serialu od platformy Disney+ miała pracować na planie serialu od czerwca do grudnia, ale obecnie trudno przewidzieć, kiedy ruszą zdjęcia, bowiem Lucasfilm cały czas nie ustalił jeszcze nowego harmonogramu produkcji.

źródło: fullcirclecinema.com / zdj. Lucasfilm