Na „28 lat później” nie trzeba będzie już długo czekać. Znamy datę premiery

Sony Pictures nie będzie zwlekało z realizacją filmu „28 lat później”, będącego początkiem nowej trylogii w świecie kultowych horrorów post-apo. Dowiedzieliśmy się, że wytwórnia wyznaczyła dokładną datę premiery – do świata znanego z filmu Danny'ego Boyle'a powrócimy w przyszłym roku.

„28 lat później” trafi do kin latem 2025 roku!

Przypomnijmy, że pierwsze konkretne wzmianki o „28 lat później” otrzymaliśmy jeszcze w lutym tego roku. Za stworzenie produkcji odpowie duet czuwający nad pierwszym filmem, czyli Alex Garland, twórca, który ostatnio wprowadził do kin „Civil War” oraz reżyser Danny Boyle. Z kolei główne role zagrają Jodie Comer („Ostatni pojedynek”), Aaron Taylor-Johnson („Kick-Ass”), Ralph Fiennes („Menu”) oraz Jack O'Connell („Niezłomny”). Na chwilę obecną nie wiemy, czy w produkcji powróci Cillian Murphy, gwiazdor oryginalnego filmu – potwierdzono jednak, że laureat Oscara za rolę w „Oppenheimerze” Christophera Nolana obejmie rolę producenta wykonawczego.

Teraz na łamach serwisu Bloody Disgusting czytamy, że wytwórnia Sony Pictures wyznaczyła premierę „28 lat później” na 20 czerwca 2025 roku. Zdjęcia do filmu ruszają jeszcze w tym miesiącu – budżet projektu wynosi 60 mln dolarów. 

Sprawdź też: Disney chce, żeby nowa „Planeta małp” miała nawet 9 części! Widzowie na razie kręcą nosem

Warto dodać, że twórcy planują na dłużej zatrzymać się przy rozwijaniu tego uniwersum i chcą, aby nowy film zapoczątkował całą trylogię, którą również napisze Garland. Ostatnio mówiło się, że do wyreżyserowania drugiej części zatrudniona została już Nia DaCosta pracująca przy odświeżonej wersji horroru „Candyman”. 

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Sony Pictures