Nadchodzi nowa wersja serialu o Zorro! Za sterami twórca „Domu z papieru” – pierwsza zapowiedź

Od ubiegłego roku wiemy, że w ramach paru różnych usług streamingowych powstają nowe wersje przygód kultowego Zorro. Teraz jedna z nich – hiszpańskojęzyczny serial w interpretacji między innymi Javiera Quintasa, współautora „Domu z papieru” – doczekał się pierwszej zapowiedzi. Co wiemy o tym projekcie?    

Tak zapowiada się nowy Zorro. Zapowiedź serialowej adaptacji

Serial będzie nową wersją kultowego klasyka produkowanego przez Disneya w latach 1957-1961. Akcja nowej wersji zostanie osadzona w 1834 roku. W kolejną interpretację Diega de la Vegi, zamaskowanego mściciela, który chroni mieszkańców Pueblo de Los Angeles, wciela się Miguel Bernardeau, znany ze „Szkoły dla elity” i „1899” Netfliksa. W obsadzie pojawiają się też Renata Notni („To nie wina karmy”), Dalia Xiuhcoatl („Zemsta pięciu sióstr”), Paco Tous („Paco i jego ludzie”), Emiliano Zurita („The Waiter”) oraz Joel Bosqued („Niewinność”).

W tworzenie serialu zaangażowany jest także John Gertz, producent obydwu kinowych produkcji o przygodach Zorro, w których wystąpił Antonio Banderas. Na pierwszy sezon produkcji złoży się dziesięć odcinków. Za przygotowanie scenariusza odpowiada Carlos Portela („Telefonistki”). Za kamerą, poza wspominanym Javierem Quintasem, pojawili się też Jose Luis Alegría („Top Boy”) i Jorge Saavedra („Mr. Smith & Mrs. Wesson”). 

Dokładna data premiery serialu nie została jeszcze ujawniona. Nie wiemy też, czy i w ramach której usługi produkcja zostanie udostępniona polskim widzom.

Sprawdź też:

To nie koniec opowieści o Zorro! Następny remake serialu trafi na Disney+

Przypomnijmy, że jednocześnie osobną serię poświęconą Zorro szykuje dla widzów platforma Disney+. Jako scenarzysta, showrunner i producent wykonawczy kolejnym, tym razem anglojęzycznym, remakiem zajmuje się Bryan Cogman, autor tekstów do „Gry o Tron” i producent „Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy”. Za scenariusze stworzone do hitowego serialu HBO otrzymał cztery statuetki Emmy. W dotychczasowych zapowiedziach twórcy sugerowali, że historia zostanie opowiedziana w stylu nowoczesnej telenoweli z uwspółcześnionymi postaciami oraz relacjami, które będą kontrastowały z akcją, dramatem i humorem oryginału.

W tytułowej roli serialu pojawi się Wilmer Valderrama znany między innymi z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte

zdj. Secuoya Studios