O powrót „Rodu Smoka” nie musicie się martwić! Serial HBO przybędzie na czas!

Strajk scenarzystów z Hollywood zakończył się po prawie pięciu miesiącach, a to oznacza, że twórcy wielu wyczekiwanych seriali mogą w końcu wrócić do pracy. Niestety konsekwencje prawie półrocznego przestoju w branży zaczniemy odczuwać dopiero w przyszłym roku, kiedy na platformach streamingowych zacznie brakować wielu premier. Możemy być jednak spokojni przynajmniej o jeden z głośnych tytułów. „Ród Smoka” zawita na HBO Max zgodnie z pierwotnym planem!

Zdjęcia do drugiego sezonu „Rodu Smoka” zakończone! Czekamy na premierę!

Ród Smoka” był jedną z nielicznych produkcji z Hollywood, która kontynuowała prace na planie podczas trwającego przez ostatnie miesiące protestu scenarzystów i aktorów. Zdjęcia do drugiej serii rozpoczęły się w pierwszej połowie kwietnia na terenie studia Warner Bros. w brytyjskim mieście Watford. Miesiąc później ekipa przeniosła się do Hiszpanii, a następnie trafiła do Walii. Najnowsze doniesienia z planu ujawniają, że ekipa zakończyła już prace na planie i nagrała już sceny do wszystkich nowych odcinków! Przez najbliższe miesiące będą trwały teraz prace nad postprodukcją serialu, ale możemy już być spokojni o to, że drugi sezon „Rodu Smoka” wkrótce powróci do widzów HBO.

W siedzibie Warnera mówi się o tym, że nowa seria ma być gotowa na lato 2024 roku, co będzie oznaczało, że prequel „Gry o Tron” powróci do widzów mniej więcej dwa lata po premierze debiutanckich odcinków, które trafiły do nas w sierpniu 2022 roku. Co więcej, HBO planuje już trzeci sezon  Rodu Smoka”, więc możemy być spokojni o przyszłość serialu. Przypomnijmy też, że początkowo w planach twórców było stworzenie drugiego sezonu składającego się z 10 odcinków, ale ostatnie informacje sugerowały, że seria została skrócona do 8 epizodów.

W głównych rolach w drugim sezonie pojawią się ponownie: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Do swoich ról powrócą też: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: variety.com / zdj. HBO