Mnóstwo nowych fragmentów „Egzorcysty: Wyznawcy”! Wybierzecie się?

Wytwórnia Universal Pictures uznała najwidoczniej, że nie ma czegoś takiego, jak zbyt wiele klipów promocyjnych z nowego „Egzorcysty”. Do sieci trafiło dziś aż pięć nowych fragmentów nadchodzącego dreszczowca.

Egzorcysta: Wyznawca”, film kontynuujący wątki klasyka grozy z 1973 roku, opowie o ojcu poszukującym ratunku dla dwójki swoich opętanych dzieci. W filmie zobaczymy, jak próbując znaleźć pomoc w walce z demonami, główny bohater (grany przez Lesliego Odoma Jr.) trafia do Chris MacNeil, matki Regan, która została opętana w pierwszej odsłonie słynnej serii.

W obsadzie pojawili się między innymi: Ellen Burstyn („Requiem dla snu”), Ann Dowd („Opowieść podręcznej”) i Lidya Jewett. Epizod w filmie zaliczy też Linda Blair znana z roli Regan. Producentami są Jason Blum i David Robinson. Napisaniem scenariusza zajęli się Peter Sattler oraz sam reżyser, David Gordon Green („Halloween”).

W zaprezentowanych dziś fragmentach zobaczycie przede wszystkim, jak w fabułę nowej odsłony dreszczowca wpiszą się Chris MacNeil i jej najwyraźniej zaginiona córka. W klipach pojawiły się też nowe postacie, w tym obie ofiary nowego demonicznego opętania. Nowy „Egzorcysta” trafi na ekrany polskich kin dokładnie 13 października.

Sprawdź też: 

Zdj. Universal Pictures