Nadchodzi nowy Kapitan Ameryka! Za chwilę zobaczymy zwiastun nowego filmu Marvela

Letni sezon na zwiastuny można uznać za otwarty! Już dzisiaj zobaczymy debiutancką zapowiedź drugiego „Gladiatora”, a w tym tygodniu swoją pierwszą zapowiedź otrzyma także kolejne widowisko Marvela. Studio przygotowało dla nas zwiastun filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”.

W tym tygodniu zobaczymy zwiastun nowego filmu Marvela

W zeszłym tygodniu z okazji Święta niepodległości obchodzonego w USA 4 lipca Marvel Studios podzieliło się z nami nowym zdjęciem przedstawiającym Anthony'ego Mackiego w roli nowego Kapitana Ameryki. Wygląda na to, że był to początek kampanii promocyjnej nowego widowiska MCU, bo już w ten czwartek, znacznie wcześniej niż moglibyśmy się spodziewać, otrzymamy pierwszy zwiastun filmu zatytułowanego „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”.

Film będzie więc promowany w kinach przed seansami produkcji „Deadpool & Wolverine”, która wejdzie na ekrany pod koniec lipca i wszystko wskazuje na to, że okaże się spektakularnym sukcesem finansowym, więc jest to najlepszy moment na przypomnienie widzom o przyszłorocznej premierze kolejnego superbohaterskiego widowiska MCU.

Sprawdź też: „Furiosa: Saga Mad Max” już do obejrzenia na VOD. Kiedy premiera na płytach?

Pierwszy zwiastun nie będzie wcale pierwszym spojrzeniem na widowisko Marvela, bo już w kwietniu pokazano ekskluzywną zapowiedź widzom zgromadzonym na wydarzeniu CinemaCon. Przedstawiał on spotkanie Sama Wilsona (Anthony Mackie) z Thunderboltem Rossem (Harrison Ford), który został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Panowie spotkali się w Białym Domu i Ross próbował namówić Wilsona do ponownego zjednoczenia Avengersów z nowym Kapitanem Ameryką na czele. Z rozmowy wynika, że prezydent może mieć jednak jakieś ukryte motywy i chce doprowadzić do ponownego zebrania się Avengersów w konkretnym celu znanym tylko sobie.

Marvel wyznaczył datę premiery filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” na 14 lutego 2025 roku. W filmie grają również: Harrison Ford przejmujący rolę, Thaddeusa Rossa, Liv Tyler wracająca jako Betty Ross, Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”) i Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela. Reżyserią zajmuje się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”.

zdj. Marvel