To prequel słynnego horroru! Zwiastun „The First Omen” zapowiada narodziny zła

Wytwórnia 20th Century Studios zamieściła w sieci pierwszy trailer długo  zapowiadanego prequela „Omenu”, kultowego dreszczowca w reżyserii Richarda Donnera z 1976 roku. Film zatytułowany „The First Omen” wprowadzi widzów w historię o nadejściu Antychrysta. Premiera w tym roku.

Prequel „Omenu” nadejdzie w tym roku. O czym opowie nowy horror?

Akcja „The First Omen” rozpoczyna się wraz z przybyciem młodej Amerykanki do Rzymu – w stolicy katolicyzmu bohaterka zamierza rozpocząć posługę religijną. Na miejscu mierzy się jednak z wielką ciemnością, która sprawia, że zaczyna kwestionować własną wiarę – zwłaszcza gdy odkrywa przerażający plan grupy konspiratorów chcących doprowadzić do nadejścia wcielonego zła. 

W obsadzie filmu mającego posłużyć jako prequel klasyka z Gregorym Peckiem, Harveyem Spencerem Stevensem i Lee Remick są między innymi Nell Tiger Free („Servant”, „Settler”), Tawfeek Barhom („Idol z ulicy”, „Chłopiec z niebios”), Sonia Braga („Aquarius”, „Wystrzałowe wesele”), Ralph Ineson („Zielony Rycerz. Green Knight”, „Egzorcysta papieża”) oraz Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Życie”). Za reżyserię filmu odpowiedziała z kolei Arkasha Stevenson, mająca w dorobku pracę przy takich serialach jak „Nowy smak wiśni” Netfliksa czy „Legion”. „The First Omen” będzie debiutem tej artystki w obrębie projektów pełnometrażowych.

Sprawdź też: Tego filmu Warner Bros. nie zdołało skreślić. Pierwsze zdjęcie z „Coyote vs. Acme”

Jako głównego pomysłodawcę Pierwszy Omen” w debiutanckich zapowiedziach filmu wymieniono Bena Jacoby'ego, zaś opracowaniem scenariusza zajęli się Tim Smith („Nowy smak wiśni”, „Pineapple”), Keith Thomas („Nocne czuwanie”, „Gabinet osobliwości Guillermo del Toro”) oraz sama Arkasha Stevenson.

Zadania wyprodukowania filmu podjęli się natomiast David S. Goyer i Keith Levine. Obaj mają w dorobku  takie tytuły jak „Blade”, „Fundacja”, „Batman – Początek”, „Dom nocny” czy „Hellraiser” (w wersji z ubiegłego roku).

Premierę „The First Omen” zaplanowano na 5 kwietnia tego roku. O tym, jak produkcja wpisuje się w tegoroczny harmonogram dreszczowców dowiecie się z naszego zestawienia – w tym miejscu.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. 20th Century Studios