Najnowsza intryga z detektywem Poirot trafi na ekrany IMAX. Tak zapowiadają się „Duchy w Wenecji”

Do sieci trafiła nowa grafika zapowiadająca premierę „Duchów w Wenecji”, czyli następnej odsłony cyklu o przygodach detektywa Herkulesa Poirot z główną rolą (i w reżyserii) Kennetha Branagha. Stylowy plakat potwierdza, że za oceanem kryminalna produkcja inspirowaną opowieścią Agathy Christie doczeka się pokazów na ekranach IMAX.

Podstawą dla nowego filmu o przygodach legendarnego detektywa będzie mniej znana opowieść autorstwa Brytyjki: „Wigilia Wszystkich Świętych” napisana przez Christie pod koniec lat 60. Powieść nigdy nie doczekała się większego rozgłosu – w czasie oryginalnej publikacji opisywano ją wręcz, jako jedną z najsłabszych prac pisarki.

Akcja filmowej wersji rozegra się po II wojnie światowej. Uznany inspektor znajduje się na emeryturze i spędza czas na dobrowolnym wygnaniu w najwspanialszym mieście świata. Poirot niechętnie przyjmuje zaproszenie na seans spirytystyczny w niszczejącym i nawiedzonym palazzo. Gdy jeden z gości zostaje zamordowany, detektyw wpada w sam środek złowieszczego świata cieni i sekretów. 

Czytaj też: Tę rodzinę czeka zagłada. Klasyczne opowieści grozy Poego ożyją w nowej serii twórcy „Nocnej mszy”

Kenneth Branagh, który powraca zarówno jako reżyser, jak i główny bohater, raz jeszcze zebrał w projekcie imponującą obsadę. W filmie pojawią się: Jamie Dornan („Belfast”), Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), Tina Fey („Saturday Night Live”), Kyle Allen („Rosalie”), Camille Cottin („Stillwater”), Jude Hill („Belfast”), Ali Khan („6 Underground”), Emma Laird („Mayor of Kingstown”), Kelly Reilly („Yellowstone”) i Riccardo Scamarico („Caravaggio's Shadow”). Rzućcie okiem, jak gwiazdy prezentują się w galerii nowych plakatów poniżej.

Scenariusz trzeciej części serii Branagha napisał wspólnie z Michaelem Greenem. Produkują zaś Judy Hofflund, Louise Killin, James Prichard, Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon.

Premiera „Duchów w Wenecji” została wyznaczona na 15 września tego roku. Niestety na chwilę obecną nie wiemy, czy i w naszym kraju film Branagha doczeka się projekcji na specjalnych szerokątnych ekranach

Duchy w Wenecji.JPG

zdj. 20th Century Studios