Tę rodzinę czeka zagłada. Klasyczne opowieści grozy Poego ożyją w nowej serii twórcy „Nocnej mszy”

W październiku tego roku Mike Flanagan, twórca najlepszych oryginalnych dreszczowców Netfliksa – serii „Nawiedzony dwór w Bly” i „Nawiedzony dom na wzgórzu” – oficjalnie pożegna się z platformą streamingową. Jego ostatnim projektem w ramach usługi będzie „Zagłada domu Usherów”, uwspółcześniona adaptacja dorobku Edgara Allana Poego. Zerknijcie na nową grafikę potwierdzającą dokładną datę premiery.

Flanagan zajął się ostatnim serialem dla Netfliksa jako showrunner, reżyser i producent. W obsadzie są między innymi Carla Gugino („Nawiedzony dom na wzgórzu”), Mark Hamill („Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”), Kate Siegel („Nocna msza”), Rahul Kohli („Nawiedzony dwór w Bly”) i Henry Thomas („Gra Geralda”). Produkcja będzie antologią łączącą elementy z wielu różnych opowiadań z dorobku słynnego amerykańskiego pisarza.

Przypomnijmy, że w toku realizacji, nowa seria adaptująca prace Poego mierzyła się z problemami powiązanymi z aktorem Frankiem Langellą. Gwiazdor mający początkowo wcielić się w postać patriarchy tytułowego rodu, Rodericka Ushera, został zwolniony z obsady na niemal półmetku produkcji. Zarzucono mu liczne niestosowne zachowania na planie. Koniec końców w roli Rodericka w serialu zobaczymy Bruce'a Greenwooda („Star Trek”). 

Flanagan jest reżyserem czterech z ośmiu odcinków serialu. Za kamerą pozostałych rozdziałów stanął natomiast Michael Fimognari, zdjęciowiec znany między innymi z „Doktora Sen”.

Premiera serialu została wyznaczona na dokładnie 12 października tego roku. 

Zagłada domu Usherów.JPG

zdj. Netflix