Netflix kręci 2. sezon „Wednesday”. To największe serialowe przedsięwzięcie w historii Irlandii

Netflix od kilku tygodni pracuje już nad stworzeniem drugiego sezonu serialu „Wednesday”. Produkcja wraz z nową serią przeniosła się do Irlandii i będzie dla tego kraju największych tego typu przedsięwzięciem w historii.

Trwają zdjęcia do drugiego sezonu „Wednesday”. Największy serial kręcony w Irlandii

Możemy spodziewać się, że drugi sezon „Wednesday”, jak przystało na wielki hit, postawi na większy rozmach i świadczy o tym już sama obsada, która znacznie urosła względem pierwszej serii. Dowiedzieliśmy się także, że Netflix zdecydował się na zmianę lokalizacji i po tym, jak pierwszy sezon kręcono w Rumunii, ekipa przeniosła się do Irlandii i wyda tam całkiem sporo pieniędzy, bo będzie to największa serialowa inwestycja w historii tego kraju.

Fakt, że to właśnie w tym Irlandii odbywają się zdjęcia, stał się nawet tematem politycznym. Premier Irlandii Simon Harris odwiedził plan zdjęciowy i spotkał się z reżyserem serialu Timem Burtonem, showrunnerami Alfredem Goughem i Milesem Millarem oraz kilkoma irlandzkimi twórcami pracującymi przy drugiej serii jednego z największych hitów w historii streamingu.

Sprawdź też: Prequel „Dextera” nadchodzi. Na jakiej platformie serial zobaczymy w Polsce?

Dla streamingowego giganta Irlandia staje się powoli kolejnym ulubionym miejscem do kręcenia swoich oryginalnych produkcji. Ostatnio powstawały tam chociażby zdjęcia do seriali „Bodkin” i „Wikingowie: Valhalla”. Wynika to z faktu, że Irlandia wprowadziła niedawno nowe przepisy dotyczące ulgi podatkowej dla filmowców i zachęciła jeszcze mocniej studia do wybierania tego kraju jako miejsce docelowe do kręcenia swoich produkcji. Nowe przepisy zwiększyły górny limit wydatków kwalifikowalnych z 75 mln dolarów do 134 mln dolarów na projekt. Ulgi zostały też od razu przedłużone aż do 2028 roku.

W drugim sezonie do stałej obsady dołączają: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez oraz Luyanda Unati Lewis-Nyawo odkrywający w pierwszej serii poboczne role. W drugim sezonie nie wróci Percy Hynes White, który wiele miesięcy temu został w mediach społecznościowych oskarżony o napaść seksualną. Premiery drugiego sezonu „Wednesday” doczekamy się gdzieś w połowie 2025 roku.

źródło: variety.com / zdj. Netflix