Netflix ma nowy mega hit! Ten serial rządzi na platformie! „Top Gun: Maverick” filmowym liderem

Netflix wie, co robi, stawiając na głośne premiery na licencji. Najpopularniejszym filmem ostatniego tygodnia w ofercie streamingowego giganta był w Polsce nowy „Top Gun”. Pojawił się też nowy serialowy hit, który osiągnął gigantyczną popularność na całym świecie, a w naszym kraju zdetronizował lidera ostatnich tygodni, komediową produkcję  „1670”. Oto TOP 10 najpopularniejszych nowości tygodnia.

Co obejrzeć? To teraz najpopularniejszy serial na Netflix

Netflix, ale to już przeszłość. Streamingowy gigant ponownie pokazał, że jest w stanie z każdego tytułu uczynić globalny fenomen. Od 1 stycznia na platformie dostępny jest serial „Już mnie nie oszukasz” będący kolejną adaptację dorobku Harlana Cobena. W ciągu pierwszego pełnego tygodnia tytuł ten wygenerował gigantyczne 238,2 mln godzin wyświetlania, co przekłada się na 37,1 mln wyświetleń. To wynik, jakim w ostatnich tygodniach nie mógł pochwalić się żaden z serialowych tytułów debiutujących w serwisie Netflix. Trzeba co prawda brać pod uwagę, że serial pojawił się już w poniedziałek, a większość premier debiutuje na platformie przeważnie w środę, czwartek lub piątek. Nawet jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wyniki z pełnych tygodni, to „Już mnie nie oszukasz” nie ma żadnego konkurenta na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Sprawdź też: „Echo” – recenzja serialu od Disney+. Tak źle w Marvelu jeszcze nie było.

Najbliżej tego wyniku było reality show bazujące na „Squid Game”, które na przestrzeni pierwszego niepełnego tygodnia (22-26 listopada) wygenerowało 85,7 mln godzin wyświetlania, co przekładało się na 20,1 mln wyświetleń. Inne największe hity z ostatnich miesięcy osiągały następujące rezultaty: „Sex Education” (97,6 mln godzin i 12 mln wyświetleń) oraz „One Piece” (140,1 mln godzin, ale 18,5 mln wyświetleń).

Serial „Już mnie nie oszukasz” znalazł się w TOP 10 najpopularniejszych seriali w 91 krajach na całym świecie i w 46 z nich był liderem zestawienia. Produkcja okazała się najpopularniejsza między innymi w Polsce, gdzie zdetronizowała rodzimą produkcję „1670” utrzymującą się na pozycji lidera od trzech tygodni.

Najpopularniejsze seriale w Polsce na Netflix TOP 10

Najpopularniejsze seriale w Polsce na Netflix TOP 10 styczen

Top Gun: Maverick” najpopularniejszym filmem na Netflix

Od 1 stycznia na platformie Netflix dostępny jest także „Top Gun: Maverick” będący kolejną filmową produkcją, do której pokazywania serwis zapewnił sobie licencję w ostatnich tygodniach. Film znajdujący się do tej pory w streamingu wyłącznie na platformie SkyShowtime okazał się na Netfliksie wielkim hitem. Nowy „Top Gun” został najpopularniejszą filmową nowością pierwszego tygodnia 2024 roku wśród polskich widzów. Globalnie film wylądował w TOP 10 w 27 krajach, a w pięciu z nich przyciągał najwięcej widzów spośród wszystkich pozycji dostępnych na platformie.

To Cię zainteresuje Cię: „Punisher”, „Daredevil” i inne seriale Netfliksa oficjalnie dołączają do MCU!

Globalnie największą popularność w ostatnim tygodniu też zyskała produkcja wykupiona przez Netfliksa. Za sprawą amerykańskiej licencji na filmy Sony Pictures platforma mogła pokazać tamtejszym widzom zeszłorocznego akcyjniaka „Bez litości 3” z Denzelem Washingtonem. W pierwszej dziesiątce znalazły się też inne filmy, które Netflix wykupił w ostatnich tygodniach. Były to produkcje: „Exodus: Bogowie i królowie”, „Aquaman” (dostępne też w Polsce) oraz „Super Mario Bros. Film”, a także „Ci, którzy życzą mi śmierci”.

Najpopularniejsze filmy w Polsce na Netflix TOP 10

Najpopularniejsze filmy w Polsce na Netflix TOP 10 styczen

zdj. Netflix / depositphotos