Netflix ogłasza koniec serialowego „Wiedźmina”. Piąty sezon będzie ostatnim!

Netflix ogłosił start zdjęć do czwartego sezonu „Wiedźmina” i przy okazji przekazał też wszystkim, że serial doczeka się piątego sezonu, który będzie jednocześnie finałową odsłoną telewizyjnej adaptacji opowieści Andrzeja Sapkowskiego. Pokazano też pierwsze nagrania i zdjęcia z nowymi członkami obsady. Wśród nich znalazł się Liam Hemsworth zastępujący w roli Geralta z Rivii dotychczasowego odtwórcę tytułowej roli Henry'ego Cavilla.

Netflix ogłasza koniec serialowego „Wiedźmina”. Piąty sezon będzie ostatnim

Od pewnego czasu mówiło się, że Netflix chce realizować piąty sezon „Wiedźmina” niemal natychmiast po ukończeniu prac nad czwartą serią i Netflix potwierdził, że faktycznie tak się stanie. Ogłoszono właśnie start prac na planie nowych odcinków, a przy okazji od razu przedłużono oficjalnie „Wiedźmina” na piąty sezon, który będzie finałową odsłoną serialu Netfliksa. Prace nad obydwoma sezonami będą kręcone w krótkim odstępie czasu.

W styczniu pojawiły się doniesienia, że trwają już prace nad scenariuszami do piątego sezonu Wiedźmina” i ekipa realizacyjna ma otrzymać gotowe teksty mniej więcej w okolicach października, czyli w momencie, w którym prace na planie czwartego sezonu będą zbliżały się do końca. Netflix przewiduje, że po krótkiej przerwie ekipa serialu powróci na plan na początku 2025 roku.

Sprawdź też: Seksowny, ekscytujący, zmysłowy – dzięki takim filmom czujemy, że żyjemy. „Challengers” z Zendayą ocenione.

„Z wielką dumą rozpoczynamy zdjęcia do przedostatniego sezonu Wiedźmina z gwiazdorską obsadą, w tym kilkoma ekscytującymi nowymi bohaterami, na czele z Liamem Hemsworthem w roli Geralta z Rivii. Jesteśmy podekscytowani możliwością doprowadzenia książek Andrzeja Sapkowskiego do epickiego i satysfakcjonującego zakończenia” – powiedziała Netfliksowi twórczyni i showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich.

Wiedźmin sezon 4 Liam Hemsworth

Czwarty i piąty sezon obejmą trzy pozostałe książki z serii Sapkowskiego: „Chrzest ognia”, „Wieża Jaskółki” oraz „Pani Jeziora”. W ostatnich dwóch sezonach rolę Geralta z Rivii przejmuje Liam Hemsworth, który zadeklarował, że jest miłośnikiem zarówno Wiedźmina, jak i swojego poprzednika, Henry'ego Cavilla.

Jako fan Wiedźmina jestem zachwycony możliwością zagrania Geralta z Rivii” – stwierdził w oświadczeniu Hemsworth. „Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że przekazał mi lejce i pozwolił chwycić za ostrza Białego Wilka w kolejnym rozdziale jego przygody. Henry, od lat jestem twoim fanem i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci.”

„Wiedźmin” – kiedy premiera 4. sezonu? Poznajcie nowych bohaterów 

W czwartym sezonie pojawi się wiele nowych twarzy, a wśród nich znajdzie się między innymi Sharlto Copley znany z „Dystryktu 9” wcielający się w bezwzględnego łowcę nagród Leo Bonharta. Z kolei bohaterów Danny Woodburn wcieli się w uwielbianego przez fanów krasnoluda Zoltana, a James Purefoy pojawi się jako Stefan Skellen, szpieg i doradca Emhyra.

Sprawdź też: Henry Cavill zagra Jamesa Bonda? Aktor mówi o wykonaniu pierwszego kroku.

Wiedźmin sezon 4 Laurence Fishburne

W obsadzie jest też Edmund Kingsley („Problem trzech ciał”), a także Laurence Fishburne, któremu przypadnie w nowym sezonie rola wampira Emiela Regisa. Bohater debiutował w trzecim tomie sagi Sapkowskiego, w którym przyłączył się kompanii wiedźmina, stając się jednym z jego najbardziej lojalnych sojuszników.

Premiery czwartego sezonu „Wiedźmina” możemy spodziewać się latem 2025 roku. W ostatnich dwóch seriach w głównych rolach wracają: Anya Chalotra i Freya Allan wcielające się w Yennefer i Ciri.

zdj. Netflix