Netflix szaleje! Będą nowe seriale w świecie „Peaky Blinders” i „Wednesday”!

Netflix wchodzi w kolejną fazę rozwijania swoich oryginalnych marek. Przyszła pora na mocne postawienie na budowanie franczyz. Streamingowy gigant planuje poszerzanie swoich najpopularniejszych o spin-offy. Wśród nich znajdą się takie produkcje jak „Peaky Blinders” i „Wednesday”.

Netflix stawia na spin-offy! Rozwinie świat „Wednesday” i „Peaky Blinders

W zeszłym roku platformę Netflix podbijał serial „Wednesday” z Jenną Ortegą w roli głównej. Produkcja rozgrywająca się w świecie „Rodziny Addamsów” została najpopularniejszą anglojęzyczną nowością w historii platformy. W ubiegłym roku serial wygenerował ponad 250 milionów godzin wyświetleń. Streamingowy gigant przedłużył oczywiście „Wednesday” na drugi sezon, ale to nie wystarczy. Produkcja ma posłużyć Netfliksowi do stworzenia własnej franczyzy i w planach jest już pierwszy spin-off. Wspólnie z MGM posiadającym prawa do marki serwis rozmawia aktualnie o produkcji opowiadającej o innym członku Rodziny Addamsów. Swój własny serial ma dostać wujek Fester, granym w serialu przez Freda Armisena.

Serial jest na ten moment w fazie rozwoju i nie mamy oczywiście pewności, że ostatecznie doczeka się realizacji, ale mówi się, że Netflix nie chce wcale poprzestać na jednym spin-offie i pragnie stworzyć więcej seriali w świecie rodziny Addamsów, których celem będzie powtórzenie sukcesu „Wednesday”. Stawiając na rozwijanie swoich najpopularniejszych marek, Netflix chce podążać tropem wyznaczonym przez największe hollywoodzkie wytwórnie i zacząć tworzyć znacznie więcej sequeli, prequeli i innych tego typu produkcji.

Sprawdź też: Serial „Reacher” wróci z trzecim sezonem! O czym opowie? Kiedy kolejne odcinki?

Peaky Blinders Netflix

W planach znajduje się na ten moment jeszcze serial w świecie akcyjniaków „Tyler Rake” z Chrisem Hemsworthem, a także dwa spin-offy popularnego serialu „Peaky Blinders”. Z najnowszych informacji wynika, że pierwszy z nich ma zabrać nas do Bostonu z połowy XX wieku, czyli rozgrywać się kilka dekad po wydarzeniach z oryginalnej serii, a drugi opowie historię Polly, matki przestępczego klanu Shelby.

źródło: bloomberg.com / zdj. Netflix