Netflix szykuje się do wejścia na plan adaptacji gier „Horizon”. Nowe doniesienia zdradzają tytuł i termin rozpoczęcia zdjeć

Wygląda na to, że nowa koprodukcja Sony i Netfliksa może znajdować się bliżej, niż sądziliśmy. Choć o serii w odległej perspektywie oficjalnie wspomniano zaledwie miesiąc temu, streamer najwyraźniej liczy na wejście na plan jeszcze tego lata.

O franczyzie gier science fiction RPG, która mając na koncie zaledwie dwie gry, stała się jednym z flagowych tytułów PlayStation, wspomina w nowym raporcie serwis The Ronin. Dowiadujemy się z niego przede wszystkim, że nowy serial nosi rzekomo tytuł „Horizon 2074”, zaś do realizacji trafi już w te wakacje. Prace zdjęciowe mają odbyć się w Toronto w terminie od sierpnia tego roku do marca 2023. Istnieje więc duża szansa, że produkcję zobaczymy w ofercie Netfliksa jeszcze w przyszłym roku, lub na początku 2024

O samym „Horizon 2074” nie mamy na ten moment żadnych potwierdzonych informacji, jednak warto dodać, że o fabule serialu wspomniał niedawno Jeff Grubb, dziennikarz znany z publikowania przecieków z Sony. Zasugerował on, że serial najprawdopodobniej okaże się prequelem gier i pokaże widzom, jak setki lat przed rozpoczęciem przygód Aloy potoczyły się ostatnie losy ludzkości. Taki setting pozwoliłby Netfliksowi na wolną eksplorację i eksperymentowanie z kanonem ustalonym w grach.  

Sprawdź też: Na nowego Jamesa Bonda musimy jeszcze poczekać. Zdjęcia do nowego filmu rozpoczną się za dwa lata.

Przypomnijmy, że „Horizon” jest kolejnym projektem w poszerzającym się katalogu serii na motywach gier Sony. Pierwszym tego typu tytułem, który spróbuje podbić serca widzów, będzie serialowa wersja gry „The Last of Us” przygotowywana przez platformę HBO Max. Niedawno ogłoszono, że trwają także przygotowania do stworzenia serialowej adaptacji gry „Twisted Metal”, której emisją zajmie się serwis Peacock. W marcu zapowiedziano natomiast rozpoczęcie pracy nad aktorskim serialem bazującym na świecie wykreowanym w „God of War”. Serial mają przygotować dla serwisu Prime Video twórcy odpowiadający do niedawna za popularną serię „The Expanse”, czyli Mark Fergus i Hawk Osby. W realizacji znajduje się również film oparty na wyścigowych grach „Gran Turismo”. Za kamerą stanie Neill Blomkamp, mający w dorobku „Elizjum” i „Dystrykt 9”. Więcej informacji w tym miejscu.

źródło: Comicbook / zdj. Sony